REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump zaoferował b. dowódcy komandosów urząd sekretarza ds. wewnętrznych

Trump zaoferował b. dowódcy komandosów urząd sekretarza ds. wewnętrznych

-

Ryan Zinke fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA
Ryan Zinke fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA

Ryan Zinke, były dowódca elitarnej amerykańskiej jednostki komandosów Navy SEALs, otrzymał od prezydenta elekta Donalda Trumpa ofertę objęcia w nowej administracji urzędu sekretarza ds. wewnętrznych – poinformowały we wtorek amerykańskie media.

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, czy Zinke przyjął ofertę Donalda Trumpa. Wiadomo natomiast, że obaj spotkali się w poniedziałek w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku.

55-letni Ryan Zinke jest republikańskim kongresmenem z Montany i emerytowanym wojskowym. Był on m.in. dowódcą elitarnej jednostki komandosów Navy SEALs, dwukrotnie odznaczonym za misje bojowe w Iraku.

Departament Spraw Wewnętrznych jest resortem w rządzie USA odpowiadającym za ochronę przyrody i zarządzanie zasobami naturalnymi. Zajmuje się również sprawami rdzennych Amerykanów. Departament ten nie jest odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych, odpowiadającego w innych państwach za sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego. W USA Zjednoczonych zajmuje się tym Departament Bezpieczeństwa Narodowego. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks