REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump wygrywa w Kentucky, Indianie, Wirginii Zachodniej, Karolinie Południowej

Trump wygrywa w Kentucky, Indianie, Wirginii Zachodniej, Karolinie Południowej

-

Prezydent Donald Trump wygrał wybory w Kentucky – oceniają media na podstawie szczątkowych danych z tego stanu.

W Kentucky po przeliczeniu ok. 33 proc. oddanych głosów, Trump miał poparcie w granicach 63,4 proc., a Biden 35 proc. Dzięki zwycięstwu w tym stanie Trump zdobędzie 8 głosów elektorskich. Zwycięstwo Trumpa w Kentucky było pewne już przed wyborami. To bastion republikanów.

Prezydent Trump wygrywa także w Indianie – wynika ze wstępnych danych z lokali wyborczych. Po przeliczeniu głosów z 29 proc. placówek wyborczych, Trump zdobył 58,9 proc. głosów, a Biden 39,2 proc. W Indianie stawką jest 11 głosów elektorskich. 

Trump wygrał wybory prezydenckie w stanie Wirginia Zachodnia – poinformowała agencja AP, powołując się na sondaże i pierwsze wyniki głosowania. W Wirginii Zachodniej tradycyjnie silnym poparciem cieszą się republikanie.

W poprzednich wyborach, w 2016 roku, Donald Trump zdobył w tym stanie o ponad 40 proc. głosów więcej niż jego demokratyczna rywalka, Hillary Clinton. 

Prezydent Trump wygrał w Karolinie Południowej zdobywając 9 głosów elektorskich – informuje Associated Press.

Obecny prezydent wygrał tam również z dużą przewagą w poprzednich wyborach w 2016 r. pokonując kandydatkę demoratów Hillary Clinton.

W Karolinie Południowej od dłuższego czasu przeważają republikanie. Ostatnim kandydatem demokratów do prezydentury, który odniósł tam zwycięstwo był Jimmy Carter w 1976 r. 

(tos, PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks