REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump: wygraliśmy te wybory (WIDEO)

Trump: wygraliśmy te wybory (WIDEO)

-

Szczerze mówiąc to wygraliśmy te wybory – powiedział w Białym Domu w noc wyborczą prezydent  Donald Trump. Mówił także o wyborczym oszustwie i zapowiadał, że zwróci się  bezpośrednio do Sądu Najwyższego USA. Oficjalnie trwa jeszcze liczenie głosów.

“Tak szczerze, to wygraliśmy te wybory” – stwierdził ubiegający się o reelekcję republikanin. “Wygramy to, o ile wiem, już tak się stało” – mówił także.

Prezydent Trump  deklarował, że wygrał m.in. w Georgii, Karolinie Północnej i Pensylwanii. We wszystkich z tych stanów trwa jeszcze liczenia głosów, a media nie przyznały w nich żadnemu kandydatów wygranej.

Prezydent mówił o “oszustwie na Amerykanach”. W ten sposób odnosił się prawdopodobnie do zliczania głosów nadsyłanych drogą pocztową, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę kandydata Demokratów Joe Bidena. Zapowiedział też, że zwróci się do Sądu Najwyższego.

Prezydent stwierdził, że “głosowanie powinno się zakończyć”. Lokale wyborcze są już jednak zamknięte. Komentatorzy interepretują te słowa jako wezwanie do wstrzymania liczenia głosów, ale podkreślają, że prezydent nie ma władzy by to zarządzić. W Pensylwanii w wielu miejscach nie rozpoczęto jeszcze nawet liczenia głosów przysłanych pocztą.

Wiele wskazuje, że o tym kto wygra wyścig o Biały Dom zadecydują stany tzw. Pasa Rdzy – Pensylwania, Michigan oraz Wisconsin. Najszybciej poznamy wygranego prawdopodobnie w Wisconsin, wiele będzie można powiedzieć po zliczeniu większej liczby głosów z powiatu Milwaukee.

O godz. 2 am w środę kandydat demokratów Joe Biden miał 238 elektorskich głosów, a prezydent Trump – 213. Kandydat do zwycięstwa potrzebuje 270 głosów. (PAP, tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks