REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump wybrał Bena Carsona na szefa resortu budownictwa

Trump wybrał Bena Carsona na szefa resortu budownictwa

-

Ben Carson fot.Gary Coronado/EPA
Ben Carson fot.Gary Coronado/EPA

Prezydent elekt Donald Trump wybrał Bena Carsona na szefa resortu budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji. Emerytowany neurochirurg był rywalem Trumpa w prawyborach. 

REKLAMA

“Ben podziela mój optymizm, jeśli chodzi o przyszłość naszego kraju” – podkreślił Trump w oświadczeniu, eksponując “błyskotliwy umysł” Carsona i jego oddanie sprawie umacniania społeczności lokalnych. Dodał, że nominacja Carsona jest elementem “zapewniania, iż ta prezydentura reprezentuje wszystkich Amerykanów”. Carson będzie pierwszym Afroamerykaninem na tym stanowisku.

Carson jest emerytowanym neurochirurgiem. Agencja Associated Press odnotowuje, że wcześniej spekulowano, iż może on zostać szefem resortu zdrowia i służb społecznych w administracji Trumpa.

Carson urodził się w Detroit w 1951 roku. Jego matka skończyła tylko trzy klasy szkoły podstawowej i w wieku 13 lat wyszła za mąż za kaznodzieję Kościoła baptystów. Ukończył liceum z wyróżnieniem, a następnie psychologię na Uniwersytecie Yale i medycynę na Uniwersytecie Michigan. W wieku 33 lat został szefem wydziału neurochirurgii w Johns Hopkins Hospital. Sławę zdobył, gdy jako pierwszy przeprowadził udaną operację rozdzielenia złączonych głowami bliźniąt syjamskich. W 2001 roku tygodnik “Time” i telewizja CNN ogłosiły go jednym z 20 najlepszych lekarzy w kraju.

Jest zagorzałym przeciwnikiem aborcji, nawet gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, a także zwolennikiem nieograniczonego prawa do posiadania broni.

Media poważniej zainteresowały się Carsonem dopiero jesienią zeszłego roku, gdy nagle wyszedł na prowadzenie w sondażach republikańskich kandydatów walczących o nominację w wyborach prezydenckich, wyprzedzając m.in. Trumpa. Ta popularność nie trwała jednak długo i skończyła się, gdy zamachy terrorystyczne w Paryżu ujawniły zupełny brak kompetencji neurochirurga w dziedzinie polityki zagranicznej. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Szykuje nam się administracja ludzi niekompetentnych i niebezpiecznych. Chirurg na szefa Dept. Budownictwa, Gen. Flynn, który rozpowszechnia nieprawdopodobnie bzdurne informacje, co właśnie zaowocowało napaścią na restaurację w Waszyngtonie, na doradcę bezpieczeństwa narodowego. Prezydent-elect bezczelnie i bez żadnych dowodów kłamie o oddaniu 3 milionów głosów przez nielegalnych (z czego wynika, że co 19. wyborca to osoba bez prawa głosu), a zapytany o to wiceprezydent-elekt Pence powiada, że Trump ma prawo do własnej opinii. Szkoda tylko, że jego opinie nie mają nic wspólnego z faktami.

REKLAMA

2129031146 views

REKLAMA

REKLAMA

2129031162 views

REKLAMA

REKLAMA

2130827482 views

REKLAMA

2129031172 views

REKLAMA

2129031176 views

REKLAMA

2129031180 views