REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump weźmie udział w corocznej kolacji Klubu Gridiron w Waszyngtonie

Trump weźmie udział w corocznej kolacji Klubu Gridiron w Waszyngtonie

-

Prezydent USA Donald Trump weźmie udział 3 marca w kolacji Klubu Gridiron w Waszyngtonie – poinformowała rzecznika prasowa Białego Domu Sarah Huckabee Sanders we wtorek. Klub Gridiron skupia elitę dziennikarską Waszyngtonu.

W ubiegłym roku prezydent Trump nie wziął udziału w dorocznym spotkaniu Klubu Gridiron, podobnie nie pojawił się na dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu – podało EFE.

REKLAMA

Klub Gridiron, założony w 1885 r. to jedna z najstarszych i jedna z najbardziej prestiżowych organizacji dziennikarskich. Jej członkowie reprezentują największe gazety, serwisy informacyjne, czasopisma i sieci telewizyjne.

Klub Gridiron corocznie organizuje kolację, która przyciąga dziennikarzy, osoby znane z pierwszych stron gazet oraz polityków. Podczas kolacji przemawiają – w wysoce samokrytyczny i zabawny sposób – Prezydent Stanów Zjednoczonych i przedstawiciele partii politycznych. Oczekuje się, że skecze i przemówienia polityków będą służyły dobrej zabawie.

Były prezydent USA Barack Obama trzykrotnie wziął udział w spotkaniach Gridiron (w 2011, 2013 i w 2015 r.), natomiast George W. Bush uczestniczył w sześciu kolacjach.

Kolacja odbywa się co roku wiosną, zwykle w marcu.

Prezydent Trump, którego relacje z dziennikarzami często określane są jako “pełne konfliktów”, w ubiegłym roku, w czasie gdy odbywała się kolacja, udał się do swej posiadłości Mar-a-Lago, a Biały Dom był reprezentowany przez ówczesnego rzecznika prasowego.

W 2017 r. Trump także nie wziął udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu.

Decyzja o zignorowaniu tego wydarzenia wynikała z napiętych relacji, jakie ukształtowały się na linii prezydent Trump – media liberalne, które są przezeń uważane za “wroga”.

Podczas uroczystości, która miała miejsce w Waszyngtonie, prezydent znajdował się w Harrisburgu w Pensylwanii, gdzie spotkał się ze swymi zwolennikami. Przemawiając w Harrisburgu prezydent m.in skrytykował dziennikarzy i ich pracę, a także podkreślił, że jest bardzo zadowolony, że znajduje się w odległości 150 km od „bagna” w Waszyngtonie.

W tym roku doroczna kolacja dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu zaplanowana jest na 28 kwietnia.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks