REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump skrócił wyrok skazanemu za olbrzymią defraudację funduszy z Medicaid

Trump skrócił wyrok skazanemu za olbrzymią defraudację funduszy z Medicaid

-

Skazany na 20 lat więzienia za defraudację 1,3 mld dol. z federalnego programu ubezpieczeń Medicaid, Philip Esformes, odzyskał wolność dzięki skróceniu wyroku przez prezydenta Donalda Trumpa. Właściciel domów opieki w rejonie Chicago i na Florydzie jest kolejną osobą, którą w ostatnich tygodniach sprawowania urzędu ułaskawił Trump.

Sędzia federalny na Florydzie, skazując w ubiegłym roku Esformesa na 20 lat więzienia nazwał zakres jego przestępczego postępowania „wielkim naruszeniem zaufania publicznego”. Dzięki skróceniu wyroku przez prezydenta Donalda Trumpa, 52-letni Esformes został 22 grudnia zwolniony z więzienia na Florydzie. Odsiedział 4 i pół roku z zasądzonego 20-letniego wyroku.

REKLAMA

W oświadczeniu wydanym przez Biały Dom podkreślono, że decyzja o skróceniu wyroku była rekomendowana przez byłego prokuratora generalnego Edwina Meese’go i Michaela Mukaseya, a także Larry’ego Thompsona, zajmującego stanowisko zastępcy prokuratora generalnego.

Rzeczniczka prasowa Białego Domu Kayleigh McEnany nawiązywała do apelacji od wyroku wniesionej przez prawników Esformesa, w której „nadgorliwej prokuraturze” zarzucano przekroczenie uprawnień poprzez wykorzystanie w oskarżeniu nielegalnie zebranych dowodów, w tym naruszenia ochrony tajemnicy adwokackiej . W oświadczeniu odnotowano również pogarszający się stan zdrowia skazanego.

Philip Esformes, który wraz ze swoim ojcem kontrolował ponad 20 domów opieki i klinik leczenia uzależnień w rejonie Chicago i na Florydzie, został aresztowany w 2016 r. w swojej posiadłości w Miami. Został oskarżony o oszustwa finansowe i defraudację ok. 1,3 mld dol. z programów ubezpieczeń Medicare i Medicaid.
Zarzuty postawione Esformesowi dotyczyły m.in. przekupywania lekarzy, którzy kierowali pacjentów do jego domów opieki i klinik leczenia uzależnień. Nadużycia, których częścią było fałszowanie dokumentów składanych do Medicaid, trwały przez 14 lat i doprowadziły do skierowania prawie 14 tys. pacjentów do placówek kontrolowanych przez Esformesa.

W domach opieki i klinikach odwykowych dochodziło często do wypadków, niewłaściwego leczenia. W tym samym czasie firma Esformesa pobierała pieniądze za swoje usługi od rządowych instytucji. Departament sprawiedliwości USA podkreślał, że była to jedna z największych spraw dotyczących oszustw w zakresie opieki zdrowotnej.

(tos)

REKLAMA

2107136139 views

REKLAMA

REKLAMA

2107136371 views

REKLAMA

2108932762 views

REKLAMA

2107136512 views

REKLAMA

2107136611 views

REKLAMA

2107136719 views