REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump proponuje nowe zasady traktowania imigrantów

Trump proponuje nowe zasady traktowania imigrantów

-

Donald Trump fot.Andrew Gombert/EPA

Prezydent Donald Trump na spotkaniu z wyborcami w Iowa zaproponował nowe zasady traktowania imigrantów w USA, przewidujące m.in., że imigranci nie będą mogli otrzymywać amerykańskich świadczeń socjalnych przez pierwsze pięć lat pobytu w USA.

REKLAMA

Trump powiedział m.in.: “Wierzę, że nadszedł czas na nowe zasady imigracyjne, zgodnie z którymi ci, którzy chcą przybyć do USA, będą musieli być w stanie sami się utrzymać i co najmniej przez pierwsze pięć lat nie powinni korzystać ze świadczeń socjalnych”.

Wypowiedź ta spotkała się z aplauzem zgromadzonych. Prezydent zapowiedział, że odpowiednie przepisy prawne będą przedstawione w najbliższej przyszłości.

Proponowane rozwiązania istniały już w ustawie z 1996 roku, zezwalającej władzom federalnym na deportowanie imigrantów, którzy w ciągu pięciu lat od przybycia do USA stali się zależni od pomocy społecznej. Wiele zapisów tej ustawy wycofano za prezydentury George’a W. Busha i Baracka Obamy, ale propozycja Trumpa oznacza, że więcej kategorii zasiłków federalnych stałoby się niedostępnych dla imigrantów – wskazuje Fox News na swym portalu internetowym.

Podczas spotkania Trump potwierdził, że cały czas planuje budowę muru na granicy z Meksykiem, dodając, że zastanawia się nad zamontowaniem na tym murze paneli słonecznych, tak aby generował on energię elektryczną i sam się utrzymywał.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

8 KOMENTARZE

  1. Super. Proponuje jeszcze odebrac paszporty wszystkim dzieciom ktorcy rodzice niemaja zieolenj karty I za pare lat ameryka bedzie lepsza!!!!!
    te wszystkie nieroby I tak nieplaca podatkow bo rozliczaja sie z minimalnej kwoty po to tylko aby dostac wszsytkie zasilki wiec niepier…..ze niepowinni przez 5 lat palcic podatkow bo itak tego nierobia teraz jak powinni!!!!

  2. A co ty pleciesz jezeli kobieta przyjedzie tutaj nawet przez zielona granice i zajdzie w ciazy to od 1 dnia ma zapewniona opieke medyczna i dentystyczna przez 9 miesiecy i porod za free! Nie mowiac juz o dziecku ktore az do 19 roku zycia jest pozniej na utrzymaniu podatnikow!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Walijskie ciasteczka z patelni

Wspomnienia jako fundamenty

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks