REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaZrezygnował rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Prezydent Trump powołał dyrektora ds. informacji

Zrezygnował rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Prezydent Trump powołał dyrektora ds. informacji

-

Sean Spicer fot. EPA

Prezydent USA Donald Trump powołał w piątek finansistę Anthony’ego Scaramucciego na dyrektora ds. informacji Białego Domu. Wkrótce po ogłoszeniu tej decyzji AP podała, powołując się na anonimowe źródła, że dymisję złożył rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

REKLAMA

Według AP powodem rezygnacji Spicera było właśnie powołanie Scaramucciego na szefa komunikacji Białego Domu. Dziennik “The Hill” podał, że Trump poprosił swego rzecznika, by pozostał na stanowisku, ale Spicer odmówił i ostrzegł, że powołanie Scaramucciego jest poważnym błędem.

Scaramucci jest przedsiębiorcą, finansistą, wiceprezesem Banku Eksportu i Importu USA; po wyborczym zwycięstwie Trumpa wszedł do zespołu pracującego nad przejęciem rządów przez administrację prezydenta elekta.

Na początku 2017 roku Scaramucci sprzedał swoją globalną firmę inwestycyjną SkyBridge Capital, by dołączyć do administracji Trumpa.

Reuters podaje, że oczekuje się, iż nowy dyrektor ds. informacji rozpocznie pracę w sierpniu.

Jego poprzednik Mike Dubke złożył dymisję pod koniec maja, po zaledwie trzech miesiącach pracy w Białym Domu; swoją rezygnację tłumaczył względami osobistymi.

Portal Politico podał jednak, że Trump był niezadowolony z jego pracy i obwiniał go o negatywne oceny prezydenta w amerykańskich mediach.

Dubkemu, który nie należał do wewnętrznego kręgu doradców Trumpa, przypadło trudne zadanie gaszenia licznych medialnych “pożarów” spowodowanych niespodziewanym zwolnieniem przez prezydenta Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora FBI oraz prześladującymi administrację od momentu zaprzysiężenia Trumpa na prezydenta podejrzeniami o kontakty osób z jego otoczenia z przedstawicielami Moskwy. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. A jakie jaja robiły ze Spicera programy satyryczne! Słdzą, że w przypaku nowego dyrektora też będzie si ę z czego pośmiać. Na dzisiejszej konferencji prasowej Scaramucci przynajmniej 5 razy powtórzył, że kocha Trumpa. Szkoda tylko, że to wszystko razem nie jest do śmiechu.

REKLAMA

2118880887 views

REKLAMA

2118880986 views

REKLAMA

REKLAMA

2120677342 views

REKLAMA

2118881061 views

REKLAMA

2118881123 views

REKLAMA

2118881179 views