REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump popiera starania Flynna w Kongresie o uzyskanie immunitetu

Trump popiera starania Flynna w Kongresie o uzyskanie immunitetu

-

gen. Michael Flynn fot.EPA/Andrew Harrer
gen. Michael Flynn fot.EPA/Andrew Harrer

Prezydent USA Donald Trump w piątek poparł swojego byłego doradcę Michaela Flynna, który zaproponował, że zgodzi się na przesłuchanie przez komisje wywiadu w Kongresie w sprawie możliwych powiązań sztabu wyborczego Trumpa z Rosją w zamian za immunitet.

REKLAMA

“Mike Flynn powinien ubiegać się o immunitet, bo media i Demokraci prowadzą polowanie na czarownice (wymówka za dużą przegraną w wyborach) na historyczną skalę” – napisał Trump na Twitterze.

Wcześniej prawnik Flynna potwierdził, że jego klient prowadzi rozmowy z komisjami wywiadu w Senacie i Izbie Reprezentantów o uzyskaniu immunitetu w zamian za przesłuchanie w sprawie możliwych powiązań między Rosją a sztabem Trumpa.

Flynn został w lutym zwolniony przez prezydenta Donalda Trumpa ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, gdy okazało się, że ten zataił przed wiceprezydentem Mike’iem Pence’em szczegóły swoich rozmów z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kislakiem. Po jego dymisji media ujawniły, że w 2015 roku otrzymał on od powiązanych z Rosją przedsiębiorstw ok. 70 tys. dolarów oraz że w okresie kampanii wyborczej Trumpa był także płatnym lobbystą rządu Turcji.

Powiązania Flynna z Rosją były badane przez FBI i są obecnie przedmiotem dochodzenia komisji wywiadu w Senacie i Izbie Reprezentantów. Sprawdzają one doniesienia o ingerowaniu przez Rosję w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku oraz kwestię domniemanych powiązań między współpracownikami Trumpa z Kremlem. FBI od lipca ubiegłego roku prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. To jest istotnie bardzo interesujące. Każda oficjalna wersja podaje, że Flynn został zwolniony za zatajenie prawdy przez Pencem.Czy to znaczy, że mógł bezkarnie kłamać Trumpowi, czy też Trump znał prawdę o jego rosyjskich powiązaniach?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks