REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump pogratulował May zwycięstwa w wyborach

Trump pogratulował May zwycięstwa w wyborach

-

Theresa May fot.Andre Pain/EPA

Prezydent USA Donald Trump podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z premier Wielkiej Brytanii Theresą May pogratulował jej zwycięstwa Partii Konserwatywnej w wyborach parlamentarnych i zapewnił, że oczekuje na współpracę.

REKLAMA

Jak poinformował w oświadczeniu rzecznik biura prasowego Downing Street, premier May i prezydent Trump zgodzili się na kontynuowanie bliskiej współpracy pomiędzy oboma krajami.

Oświadczenie w sprawie rozmowy telefonicznej brytyjskiej premier i prezydenta Stanów Zjednoczonych wydał także Biały Dom. “Prezydent Trump podkreślił swe zaangażowanie w budowanie wyjątkowej relacji między USA a Wielką Brytanią i zapewnił, że z niecierpliwością oczekuje na współpracę z premier May wokół wspólnych celów i interesów w nadchodzących latach” – podano w oświadczeniu.

Według ogłoszonych w piątek wieczorem oficjalnych wyników w wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii zwyciężyła Partia Konserwatywna. Po podliczeniu głosów we wszystkich 650 okręgach jednomandatowych, rządzący Wielką Brytanią od 2010 roku torysi uzyskali 318 mandatów (o 13 mniej niż w poprzednich wyborach w 2015 roku), a opozycyjna Partia Pracy – 262 (o 30 więcej). Tym samym żadne z największych ugrupowań nie uzyskało bezwzględnej większości (326), która pozwoliłaby na samodzielne rządy.

May zapowiedziała kontynuację dotychczasowych rządów przy poparciu północnoirlandzkiej Partii Demokratycznych Unionistów (DUP), która wprowadzi do Izby Gmin 10 posłów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks