REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump podpisał rozporządzenie wykonawcze ws. Obamacare

Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze ws. Obamacare

-

Donald Trump fot.Michael Reynolds/EPA

Prezydent USA Donald Trump podpisał w czwartek dekret w sprawie reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych zwanego Obamacare. Rozporządzenie wykonawcze ma umożliwić kupowanie tańszych planów ubezpieczeniowych, oferujących jednak ograniczoną opiekę zdrowotną.

Trump zlecił resortom zdrowia i służb społecznych, pracy oraz finansów podjęcie stosownych kroków.

REKLAMA

Prezydent zdecydował się na takie podejście do zapowiadanej reformy po tym, gdy Republikanie w Senacie USA nie zdołali przegłosować uchylenia Obamacare (Ustawy o Dostępnej Opiece Medycznej – Affordable Care Act) pod koniec września.

„Zebraliśmy się tutaj, by dokonać czegoś, co jest bardzo ważne dla naszego kraju i jest dobrą wiadomością dla naszych ludzi” – powiedział Trump w Białym Domu.

Rozporządzenie nakazuje wybranym resortom podjęcie kroków mających umożliwić ludziom organizowanie się w większe grupy i kupowanie ubezpieczenia zdrowotnego w ramach tzw. planów zdrowotnych dla stowarzyszeń (association health plans).

„Właśnie dlatego w lutym tego roku Izba Reprezentantów USA przegłosowała ustawę zdrowotną dla małych przedsiębiorstw (Small Business Health Fairness Act), która zachęci małych pracodawców do zrzeszania się poprzez plany zdrowotne dla stowarzyszeń (…). Cieszymy się z przywództwa prezydenta Trumpa w tej ważnej kwestii i mamy nadzieję na współpracę z administracją, tak by plany zdrowotne dla stowarzyszeń były realną opcją dla małych pracodawców na terenie całego kraju” – powiedziała na konferencji Virginia Foxx, republikańska przewodnicząca komisji ds. edukacji i siły roboczej Izby Reprezentantów USA .

Dyrektywa prezydencka ma zmniejszyć wysokie koszty ubezpieczeń dla osób, które nie otrzymują ich od rządu lub pracodawcy, a których pensje są za wysokie, by uzyskały dotacje podatkowe.

Republikański senator Rand Paul, który towarzyszył w czwartek prezydentowi, powiedział: „wierzę, że prezydent Trump robi coś, co jest największą wolnorynkową reformą służby zdrowia od pokoleń”.

Krytycy tej inicjatywy prezydenta argumentują, że jeszcze bardziej zdestabilizuje ona rynek, ponieważ osoby niemające poważnych problemów zdrowotnych wybiorą plany ubezpieczeń oferujących mniejszy zakres usług, a ludziom chorym pozostanie tylko znacznie droższy wariant opieki zdrowotnej.

Trump przypomniał, że kongresmeni, w tym grupa Republikanów, zablokowali ustawę likwidującą Obamacare. „Zaczynamy ten proces (uchylenia Obamacare) i zaczynamy go w pozytywny sposób (…), bo gdy masz po swojej stronie Randa Paula, to musi on być pozytywny” – dodał.

Likwidacja Obamacare była jednym z czołowych haseł Trumpa w kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Ludzie ktorzy maja ubezpieczenia beda bardzo zdziwieni kiedy zachoruja na raka lub cos pdobnego Bo w szpitalu sie dowiedza ze ich „tanie „ubezpieczenie nie pokrywa wiekszosci chorob albo ma limit np $100 za dzien pobytu w szpitalu ktory bedzie kosztowal 5000$ za dzien Trump chce zabrac doplaty do ubezpieczen ktore kosztuja budrzet 7bln a wlasnie zwiekszyl wydatki na armie o 40 bln rocznie Dziura w budrzecie w 2018 bedzie kilka razy wieksza niz za Obamy Trump to Busch2 Ale o tym sie przekonacie za okolo 4 – 6 lat przy nastepnym kryzysie po kazdym republikanskim prezydencie jest recesja zaraz po wojnie ciekawe z kim teraz Iranem Sponsorzy z kampanii zbrojeniowych placa ciezkie miliony na kazdego republikanskiego prezydenta Pamiec ludzka jest bardzo krotka

REKLAMA

2109561819 views

REKLAMA

REKLAMA

2109562051 views

REKLAMA

REKLAMA

2111358442 views

REKLAMA

2109562192 views

REKLAMA

2109562291 views

REKLAMA

2109562399 views