REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump podczas szczytu G7 zwiększył izolację USA

Trump podczas szczytu G7 zwiększył izolację USA

-

Wielu amerykańskich polityków, uważa, że nieoczekiwana wolta prezydenta Trumpa, który podczas szczytu G7 w Kanadzie najpierw poparł końcową deklarację G7 a następnie wycofał swoje poparcie dla tego oświadczenia zwiększyła izolację USA na świecie.

Republikański senator John McCain, jeden z najbardziej poważanych amerykańskich polityków na arenie międzynarodowej w reakcji na woltę Trumpa zapewnił na Twitterze sojuszników Ameryki, że “większość Amerykanów z obu partii nadal opowiada się za wolnym handlem, globalizacją i popiera sojusze oparte na 70-letnim wspieraniu wspólnych wartości”.

REKLAMA

Senator McCain, który cierpi na raka mózgu, zapewnił sojuszników, że Ameryka jest razem z nimi, nawet jeśli nasz prezydent nie jest”.
Postępowanie Trumpa na szczycie G7 w kanadyjskim Charlevoix, konserwatywna komentatorka dziennika The Washington Post” Jennifer Rubin nazwała “międzynarodowym wybuchem dziecięcej złości”.

Spotkało się ono – ze zrozumiałych politycznych powodów – z ostrą krytyką przywódców opozycyjnej Partii Demokratycznej. Przywódczyni Partii Demokratycznej w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi przypomniała nieoczekiwaną pomoc Trumpa dla kontrolowanego przez władze w Pekinie przedsiębiorstwa ZMT oskarżonego o cyber-szpiegostwo firm amerykańskich. Pelosi napisała na Twitterze, “że ubiegły tydzień rozpoczął się wsparciem Trumpa dla chińskiej firmy zidentyfikowanej jako zagrożenie dla interesów bezpieczeństwa USA, a skończył udzieleniem poparcia dla Rosji i antagonizowaniem naszych sojuszników podczas szczytu G7 ”.

Wtórował jej na Twitterze przywódca demokratów w Senacie Chuck Schumer. Zastanawiał się on czy zachowanie Trumpa podczas szczytu G7 “było działaniem na rzecz interesów bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, czy Rosji”.

Poczynań Trumpa podczas szczytu G7 bronił natomiast Larry Ludlow doradca ekonomiczny Białego Domu. Występując w niedziele w programie telewizji CNN “State of the Union” ostro skrytykował premiera Kanady Justina Trudeau, który jego zdaniem “zadał nam cios w plecy” krytykując Trumpa już po jego odlocie z Kanady. Zdaniem Ludlowa w ten sposób zmusił go do wycofania się z komunikatu końcowego szczytu G7.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

fot.JESCO DENZE HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

9 KOMENTARZE

  1. Teraz jest wszystko jasne. Wg rzekomych sojuszników USA i antyamerykańskich komunistyczno-demokratycznych elit w USA Trump powinien obniżyć do minimum taryfy celne w handlu z innymi krajami i zgodzić się na nieograniczony deficyt w handlu. Dla Obamy i GWB było to obojętne i nie interesowali się tym. Oczywiście finansowanie NATO, ONZ też powinno być w gestii USA. Udział sojuszników (jak obecnie) będzie symboliczny. Wg “sojuszników”, obrona ich krajów powinna być obowiązkiem USA. W osobistych kontaktach Trump powinien kłaniać sie do pasa i brać przykład z Obamy. On to robił znakomicie.

  2. Unia Europejska czyli Niemcy i Francja chcą dyktować Ameryce: co mają robić i jak mają robić. Francuzki kogucik i kanadyjski pętak chyba zapomnieli się do kogo mówią?! A mówią do prezydenta USA Trumpa, a nie do polskiego mydłka Dudy. Poza tym Trump to pajac, raz mówi tak a za chwile zmienia zdanie…jest niepoważny…to fakt. Ale nie zniesie besztania od dwóch smarkaczy i niemry o poglądach narodowo-socjalistycznych.

  3. Ja tutaj widze z tych wpisow ze co niektorzy sa bardziej Amerykascy niz Amerykanie urodzeni I wychowani tutaj . Trumpa nie tylko krytykuja za takie nieprzemyslane decyzje Demokraci ale przedewszystkim Republikanie I to sporo wplywowych Senatorw ktorym Trump zawdziecza miedzyinnymi to ze jest Prezydentem USA . UE sa sprzymiezencami Ameryki a zwlaszcza Kanada ktora jest najwiekszym partnerem gospodarczym USA na swiecie . Wprowadzil cla bez uprzedzenia i to swoim sojusznikom to tak jakby komus dac w twarz i to znienancka . Pominal jednak swojego najwiekszego konkurenta i rywala czyli Chiny ale i panstwa tkzw . “taniej sily roboczej ” gdzie znajduje sie caly przemysl odziezowy i elektroniczny a pod tym wzgledem nic sie tutaj nie zmienilo i watpie zeby kiedykolwiek bylo inaczej , dalej bedziemy kupowac g.. warte ciuchy i sprzet elktroniczny z napisem Made in China , Bangladesz, Vietnam . India itd. itp . Przeciez Trump zlozyl obietnice wyborcza ze ma to wszystko zmienic w co nikt lacznie z NIM Trumpem w to nie wierzy .

  4. Christoper…ty masz polskie imię czy nick (pseudonim, ksywę) 🙂 to tak a propos twego wpisu cyt: “Ja tutaj widze z tych wpisow ze co niektorzy sa bardziej Amerykańscy niż Amerykanie urodzeni I wychowani tutaj . ” Nie pisz głupot w rodzaju:”. UE sa sprzymierzeńcami Ameryki …” zwłaszcza “sprzymierzeńce” Niemcy i dwie wojny światowe. Niemcy nigdy nie będą sprzymierzeńcami Ameryki, podobnie jak Francja czy Włochy (Italia!) . W Europie tylko W. Brytania to niezawodny aliant USA.

REKLAMA

2128791511 views

REKLAMA

REKLAMA

2128791527 views

REKLAMA

REKLAMA

2130587847 views

REKLAMA

2128791537 views

REKLAMA

2128791541 views

REKLAMA

2128791545 views