REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump ogłosił nominacje swoich najbliższych współpracowników

Trump ogłosił nominacje swoich najbliższych współpracowników

-

Prezydent elekt Donald Trump mianował w niedzielę Reince’a Priebusa, przewodniczącego Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej szefem personelu Białego Domu. Głównym strategiem i czołowym doradcą został Stephen Bannon z konserwatywnego portalu Breitbart News Network.

Priebus zaliczany jest do najbliższych sojuszników republikańskiego przewodniczącego (spikera) Izby Reprezentantów Paula Ryana, który krytykował wiele propozycji Trumpa. Był jednak również lojalnym zwolennikiem Trumpa i pełnił rolę swego rodzaju pośrednika między nim a Ryanem.

REKLAMA

Priebus określił swoją nominację jako „zaszczyt”. Dodał, że Trump będzie „wielkim prezydentem wszystkich Amerykanów”. „Jestem wdzięczny prezydentowi elektowi za możliwość pracy dla niego i narodu w budowie gospodarki, która pracuje dla wszystkich, zabezpieczeniu naszych granic, likwidacji Obamacare (programu ubezpieczeń zdrowotnych przeforsowanej przez Baracka Obamę – PAP) i zniszczenia radykalnego islamskiego terroryzmu” –powiedział.

Bannon był szefem sztabu wyborczego Trumpa i na okres wyborów zrezygnował z kierowniczego stanowiska w Breitbart News. Zapewnił, że będzie współpracował z Priebusem, tak jak podczas kampanii, aby „realizować program prezydenta elekta”.

Według opublikowanego oświadczenia, Priebus i Bannon, razem z wiceprezydentem elektem Mikem Pencem, któremu wcześniej Trump powierzył kierowanie procesem przejmowania władzy, mają organizować nową administrację.

„Steve i Reince są wysoko wykwalifikowanymi szefami, którzy dobrze współpracowali podczas kampanii i doprowadzili do naszego historycznego zwycięstwa. Teraz będę miał ich obu w Białym Domu, gdzie będziemy pracować aby uczynić Amerykę znowu wielką” – powiedział Trump przedstawiając nominowanych.

Trump formalnie przejmie władzę od ustępującego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy 20 stycznia. (PAP)

Na zdj. Donald Trump fot.Michael Reynolds/EPA

REKLAMA

2097025598 views

REKLAMA

REKLAMA

2097025831 views

REKLAMA

REKLAMA

2098822225 views

REKLAMA

2097025979 views

REKLAMA

2097026079 views

REKLAMA

2097026188 views