REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump: nie zmieniłem zdania w sprawie muru na granicy z Meksykiem

Trump: nie zmieniłem zdania w sprawie muru na granicy z Meksykiem

-

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w czwartek, że jego stanowisko dotyczące budowy muru na granicy z Meksykiem nigdy się nie zmieniło. Wcześniej pojawiły się doniesienia, że szef jego kancelarii John Kelly informował, iż zdanie Trumpa “ewoluowało”.

“Mur to Mur, nigdy się to nie zmieniło i nie ewoluowało od pierwszego dnia, w którym to (jego budowę – PAP) wymyśliłem” – napisał na Twitterze Trump. Podkreślił, że nigdy nie było planów, by mur budować na tych fragmentach granicy, gdzie jest “naturalna ochrona”, jak góry, pustkowia czy rzeki.

REKLAMA

Ponadto prezydent ponownie zapowiedział, że mur – bezpośrednio lub pośrednio – będzie finansowany przez Meksyk. Jak napisał na Twitterze, USA potrzebują tego muru ze względu na “bezpieczeństwo państwa”. “Potrzebujemy Muru, by powstrzymać masywny napływ narkotyków z Meksyku, który teraz jest oceniany jako najniebezpieczniejsze państwo na świecie” – czytamy.

Wcześniej “New York Times” pisał o wypowiedzi szefa kancelarii Trumpa Johna Kelly’ego, który według gazety na środowym spotkaniu za zamkniętymi drzwiami z kongresmenami z Partii Demokratycznej mówił, że udało mu się przekonać prezydenta, iż mur na granicy z Meksykiem nie jest konieczny. Dodał też, że Trump, gdy obiecywał budowę muru w ramach walki z nielegalną imigracją, “nie był wystarczająco poinformowany”. Według Associated Press Kelly mówił, że są takie fragmenty na granicy obu państw, na których mur nie jest potrzebny oraz że to o tym nie wiedział Trump, gdy składał obietnice w trakcie kampanii wyborczej.

W rozmowie z telewizją Fox News Kelly zapewnił, że Trump “zdecydowanie zmienił stanowisko” w sprawie ochrony młodych imigrantów “i nawet w sprawie muru”.

Kontrowersyjna sprawa budowy mury ma być częścią porozumienia kongresmenów z Partii Demokratycznej i Republikańskiej, szukających kompromisu w sprawie nielegalnych imigrantów, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych jako dzieci, tzw. dreamers (marzycieli). W związku z zarządzoną przez Trumpa likwidacją programu DACA pozwalającego im na pozostanie w USA i legalne zatrudnienie, prawie 700 tysiącom “marzycieli” grozi utrata pozwolenia na pracę i deportacja, poczynając od 5 marca br., jeśli Kongres do tego czasu nie znajdzie jakiegoś trwałego rozwiązania ich sytuacji.

Demokraci od uregulowania sytuacji “marzycieli” na podstawie osobnej ustawy uzależniają swoją gotowość do ustępstw w negocjacjach nad przyjęciem ustawy budżetowej na bieżący – rozpoczęty 1 października 2017 roku – rok budżetowy 2018. Republikanie i prezydent Trump uzależniają natomiast trwałe rozwiązanie statusu imigracyjnego “marzycieli” od zgody Demokratów na wyasygnowanie funduszy na budowę muru na południowej granicy USA. W czwartek na Twitterze Trump napisał: “Jeśli nie będzie Muru, nie będzie Porozumienia!”. (PAP)

18 KOMENTARZE

 1. USA nie mogą być rozwiązaniem na meksykańskie problemy. Dlaczego cała Ameryka Południowa (hiszpańskojęzyczna) to bryndza, syf i biedota. Niech każde państwo zacznie rozwiązywać swoje problemy u siebie. Przykład z Polski. Ukraina która jest bogatsza, zasobniejsza jest biedakiem wobec Polski i Ukraińcy ok 1 mln. pracują w Polsce. Życie w Kijowie -stolicy Małorusi jest droższe niż w Paryżu. Korupcja władzy, brak przestrzegania prawa, prawo niejasne -to mówią Ukraińcy, których spotykam. wyjeżdżają więc do Polski , albo do…Rosji. A Polsce od 30 lat, żaden rząd nie może rozliczyć, żadnej afery. Pokrzyczą w mediach i tyle. No i ponad 1 milion Polaków wyjechało do W. Brytanii. Europa też nie może być rozwiązanie dla Afryki i Bliskiego Wschodu, podobnie jak Ameryka dla pół świata.

  • No tak a mur za dwadziescia kilka billionow co zmieni? Oprocz tego ze bardziej sie zadluzymy ?
   Nie jestem ekonomista ale dla mnie to nie ma najmniejszego sensu wydawac tyle kasiory za mur ktory i tak nie powstrzyma tego co bedzie chcial przejsc. Jest cos takiego jak drabiny sa tez lopaty, jednym slowem strata kasy.
   Aha, nie zapominajmy, ze o ten mur trzeba bedzie zadbac w jakis sposob. Zrobi to Meksyk?
   Moze Rzepkowski cos nam powie na ten temat?

  • Rzepkowski? Ten idiota niedlugo zacznie gadac, ze Ziemia jest plaska.
   A drugi idiota (sukienkowy) – czytaj:diwron – czytaj: zboczeniec i jego chlopak: rp, beda klaskac, jakby to byla swieta prawda – (cokolwiek to znaczy).
   Kazdy czlowiek z IQ powyzej poziomu taboreta, zrozumie, jakim debilnym pomyslem jest budowac mur w XXI wieku – ale wytlumacz to idiocie…

 2. Nie mur -tylko deportacja i ochrona pogranicza. Wysiedlić w obrębie pasa przygranicznego wszystkich latynosów na 100 km w głąb kraju tak, że jak pojawi się jakiś meksykanin to będzie widoczny wśród biały albo żółtych i oni będą wyłapywać za nagrodą nielegalnych emigrantów i odstawiać do granicy tzw.”Żywe skalpy” z włosami.

  • A ciebie mozna rozpoznac po wielkim lbie – prawda? I 90% polaczkow pracuje tutaj na czarno…
   Nalezy wysiedlic kazdego polaczka z wielkim lbem – gratuluje “myslenia” – starcze-piotrze.

  • A ty kim “Rysiu” jesteś, że mnie pogardliwie nazywasz “polaczku”? Polskojęzycznym ścierwem, co sra do własnego gniazda? Tylko ty jesteś mądry i bogaty i gdybyś chociaż trochę coś wiedział, to odczytałbyś diwron=norwid, to palindrom, forma anagramu. Chcesz się dowartościować, obrażając innych i pisząc brednie, mały, sfrustrowany biedaczku?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks