REKLAMA

2125924109 views

REKLAMA

2125924108 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump: nie wezmę udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów

Trump: nie wezmę udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów

-

Donald Trump fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA
Donald Trump fot.Albin Lohr-Jones/Pool/EPA

Prezydenta USA Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu zaplanowanej na 29 kwietnia w Waszyngtonie. Prezydent poinformował o swej decyzji na Twitterze.

REKLAMA

Kolacja dla korespondentów przyciąga zazwyczaj dziennikarzy, osoby znane z pierwszych stron gazet oraz polityków – przypomina agencja Reutera. Decyzja o zignorowaniu tego wydarzenia wynika z napiętych relacji, jakie ukształtowały się na linii prezydent Trump – media liberalne, które są przezeń uważane za “wroga narodu” – pisze w komentarzu Reuters.

Także Reuters przypomina, że w piątek Biały Dom wykluczył niektóre media z nieformalnego briefingu sekretarza prasowego Seana Spicera. Wśród wykluczonych znaleźli się m.in. dziennikarze telewizji CNN, dzienników The New York Times i The Los Angeles Times oraz serwisów internetowych Politico i BuzzFeed.

Na briefing zaproszono natomiast media konserwatywne, m. in. One America News Network i Breitbart News, które przedstawiają nową administrację w pozbawionym uprzedzeń świetle. Obecni byli też dziennikarze Reutersa, telewizji Bloomberg, CBS, ABC i Fox News oraz Hearst Newspapers. Briefing, z wyłączeniem kamer, tzw. “gaggle”,odbył się nie w sali prasowej Białego Domu, ale w biurze Spicera. Nie było możliwości nagrywania obrazu. Można było natomiast zapisywać dźwięk.

Jeszcze nim Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w kwietniowej kolacji Bloomberg i New Yorker ogłosiły, iż nie będą organizować wystawnych przyjęć stanowiących jej uzupełnienie w przeszłości.

Kolację dla dziennikarzy należących do stowarzyszenia korespondentów akredytowanych przy Białym Domu kończyło tradycyjnie humorystyczne przemówienie urzędującego prezydenta. Krytycy tego wydarzenia twierdzili, że impreza służy ocieplaniu wizerunku rządzących, osłabiając zmysł krytyczny dziennikarzy – zaznacza w podsumowaniu Reuters. (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Trump ma rację. 90% tego towarzystwa (nazywających siebie niesłusznie dziennikarzami) jest na usługach demokratów. Nigdy nie będą obiektywni i dziennikarstwo jako takie legło w gruzach. Agenci demokratyczni na konferencjach prasowych tylko czekają na jakiekolwiek potknięcie Trumpa i jego administracji i zaraz to interpretują wg jedynie “słusznej” i antyamerykańskiej linii.

REKLAMA

2120879745 views

REKLAMA

2120879778 views

REKLAMA

REKLAMA

2122676102 views

REKLAMA

2120879793 views

REKLAMA

2120879805 views

REKLAMA

2120879811 views