REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump: jestem zaskoczony kandydaturą Harris na wiceprezydenta

Trump: jestem zaskoczony kandydaturą Harris na wiceprezydenta

-

Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że jest zaskoczony decyzją swego demokratycznego rywala, Joe Bidena, który zdecydował, że senator z Kalifornii Kamala Harris będzie jego kandydatką na wiceprezydenta.

77-letni Joe Biden i 55-letnia Kamala Harris mają w przyszłym tygodniu, podczas konwencji Partii Demokratycznej, otrzymać formalne nominacje na kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta w listopadowych wyborach.

REKLAMA

Harris była konkurentką Joe Bidena w prawyborach Partii Demokratycznej wyłaniających kandydata na najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych. Będzie pierwszą czarnoskórą Amerykanką, reprezentującą jedną z dwóch głównych partii politycznych, która będzie kandydowała na stanowisko wiceprezydenta.

“Jestem zaskoczony, ponieważ (Harris) przeciętnie wypadła w kampanii wyborczej Demokratów” – powiedział Donald Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu. “Miała bardzo słabe wyniki w prawyborach” – przypomniał Trump.

Trump podkreślił, że tym bardziej jest zdziwiony wyborem swego demokratycznego rywala że podczas prawyborów Harris atakowała Bidena i traktowała go “bardzo lekceważąco”.

Republikański prezydent, który w listopadowych wyborach będzie ubiegał się o reelekcję, zarzucił Harris m.in. “zbytnią lewicowość”, a także chęć podniesienia podatków i obniżenia wydatków na wojsko. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks