REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTrump: Clinton winna jak diabli!

Trump: Clinton winna jak diabli!

-

Hillary Clinton fot.Michael Reynolds/EPA
Hillary Clinton fot.Michael Reynolds/EPA

Amerykański prezydent elekt Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, odnosząc się do zamkniętego w lipcu śledztwa w sprawie maili jego demokratycznej rywalki w wyborach prezydenckich, że “(Hillary) Clinton jest winna jak diabli!”.
W czwartek ministerstwo sprawiedliwości USA oświadczyło, że podejmie śledztwo w sprawie decyzji dyrektora FBI Jamesa Comeya, który na 11 dni przed wyborami prezydenckimi poinformował kongresmenów, że FBI weszło w posiadanie nowych maili “mogących mieć związek” z zamkniętym w lipcu dochodzeniem w sprawie używania przez Clinton prywatnego serwera pocztowego w celach służbowych, gdy była sekretarzem stanu.
Trump zareagował na tę informację pisząc na Twitterze: “Na co skarżą się ludzie Hillary Clinton w odniesieniu do FBI. W oparciu o informacje, jakie posiadali (sądzę), że nie powinna nigdy startować (w wyborach) – winna jak diabli”. Odnosząc się do powtarzanych często zarzutów, że decyzja Comeya przyczyniła się do wyborczej porażki Clinton Trump napisał też: “Przegrała, bo prowadziła kampanię w niewłaściwych stanach – bez entuzjazmu!”.
Pod koniec października Comey, w bardzo krótkim liście do kongresmenów napisał, że śledztwo zostało wznowione, nie podając żadnych szczegółów; podkreślił jedynie, że FBI musi dopiero ocenić, czy nowe maile są ważne dla dochodzenia.
Comey został skrytykowany przez ministerstwo sprawiedliwości, które podkreśliło, że zerwał on z wieloletnią praktyką, polegającą na tym, że FBI nie komentuje trwających dochodzeń, ani nie podejmuje żadnych kroków, które mogłyby wpłynąć na wynik wyborów. (PAP)

REKLAMA

2093148195 views

REKLAMA

2093148479 views

REKLAMA

2094944928 views

REKLAMA

2093148729 views

REKLAMA

2093148867 views

REKLAMA

2093149008 views