REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Transseksualni uczniowie mają swobodę wyboru toalety w szkole

Transseksualni uczniowie mają swobodę wyboru toalety w szkole

-

 fot.Unsplash/pixabay.com
fot.Unsplash/pixabay.com

Administracja prezydenta Baracka Obamy nakazała amerykańskim szkołom zezwolenie transseksualnym uczniom na swobodę wyboru toalety, która najlepiej odpowiada ich tożsamości płciowej – podała w piątek BBC.

REKLAMA

To reakcja na decyzję stanu Karolina Północna, w którym zobowiązano ludzi do korzystania z toalet zgodnie z płcią zapisaną w akcie urodzenia. Rząd federalny podważył tę decyzję w sądzie.

Federalne resorty sprawiedliwości i edukacji w odpowiedzi na wprowadzenie tych przepisów stanowych zapowiedziały pełne poszanowanie praw osób transseksualnych i ich ochronę przed dyskryminacją i molestowaniem. Podkreślono, że to samo dotyczy uczniów.

“W naszych szkołach nie ma miejsca na dyskryminację z jakiegokolwiek powodu, w tym dyskryminację transseksualnych uczniów z powodu ich płci” – oświadczyła minister sprawiedliwości, prokurator federalna Loretta Lynch.

Dodała, że szkoły, które nie podporządkują się tym zaleceniom, muszą się liczyć z krokami prawnymi ze strony rządu albo odebraniem wsparcia finansowego.

Działacze LGBT z radością przyjęli kroki ze strony rządu.

“To bardzo znaczący moment nie tylko dla młodych osób transseksualnych, ale dla wszystkich młodych ludzi. To sygnał, że każdy człowiek zasługuje na równe traktowanie i wsparcie w szkole ze strony nauczycieli” – powiedział Chad Griffin z Human Rights Campaign.

Zgodnie z zaleceniami szkoły mają brać pod uwagę zmienioną tożsamość płciową ucznia od momentu zawiadomienia o tym fakcie przez rodziców bądź opiekunów. Ma być to bezwzględnie przestrzegane, nawet jeśli będzie powodowało zakłopotanie innych osób.

Pani Lynch jest zdania, że przepisy wprowadzone w Karolinie Północnej są echem rasistowskiego prawodawstwa segregacyjnego. Gubernator stanu Pat McCrory twierdzi, że są one wyrazem zdrowego rozsądku, a uwagi resortu sprawiedliwości uznał za bezpodstawne. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks