REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaToyota zawiesi wpłaty na kampanie Republikanów, którzy podważali wynik wyborów

Toyota zawiesi wpłaty na kampanie Republikanów, którzy podważali wynik wyborów

-

Toyota zapowiedziała w czwartek, że nie będzie więcej finansowo wspierać kampanii wyborczych kongresmenów, którzy w styczniu głosowali przeciwko zatwierdzeniu wyników wyborów. Firma dołączyła w ten sposób do innych koncernów, które wcześniej podjęły podobne decyzje.

“Toyota jest zaangażowana we wspieranie i promocję działań, które prowadzą do rozwoju naszej demokracji (…) Rozumiemy, że decyzja, by wspierać członków Kongresu, którzy kontestowali wyniki wyborów, niepokoiła niektórych interesariuszy” – stwierdziło w komunikacie przedsiębiorstwo. Firma podkreśliła, że zawsze w równym stopniu wpłacała na kampanie wyborcze obu partii.

REKLAMA

Czwartkowa decyzja została podjęta po serii artykułów na temat wspierania przez Toyotę. Według publicznych danych, firma zasiliła konta kampanii 37 Republikanów, którzy głosowali przeciwko zatwierdzeniu wyników wyborów z 2020 r. łączną kwotą 55 tys. dolarów. To najwięcej spośród dużych firm, które wsparły tych polityków. Serię reklam wymierzonych w korporacje wspierające kongresmenów kontestujących poprzednie wybory zapowiedziała też organizacja Lincoln Project, skupiająca Republikanów przeciwnych Donaldowi Trumpowi. Pierwszy film przeciwko Toyocie opublikowany został w czwartek.

Japoński producent samochodów, posiadający także fabryki w USA, dołączył w ten sposób do dziesiątek innych korporacji, które podjęły podobne decyzje niedługo po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia. Część z nich wznowiła jednak swoje wpłaty na komitety polityczne, które wspierają polityków kontestujących wybory. Są to m.in. Walmart, Pfizer, Intel, General Electric i AT&T. Firmy te bronią się jednak twierdzeniem, że nie wpłacają bezpośrednio na konta kampanii tych Kongresmenów.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2117784020 views

REKLAMA

2117784168 views

REKLAMA

REKLAMA

2119580529 views

REKLAMA

2117784258 views

REKLAMA

2117784333 views

REKLAMA

2117784404 views