REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Topnieje przewaga Clinton nad Trumpem - sondaż

Topnieje przewaga Clinton nad Trumpem – sondaż

-

Donald Trump fot.Justin Lane/EPA
Donald Trump fot.Justin Lane/EPA

Przewaga potencjalnej kandydatki Partii Demokratycznej do prezydentury USA Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem spadła do nieco ponad 9 proc. – wynika z opublikowanego w piątek wyników sondażu Reuters/Ipsos.

REKLAMA

Z przeprowadzonego w okresie 27 Czerwiec – 1 lipiec sondażu wynika, że obecnie przewaga Clinton nad Trumpem wynosi 9,4 proc. Jest to wyraźny spadek w porównaniu z poprzednim sondażem kiedy wyniosła ona 11,2 proc.

43,9 proc. ankietowanych wyraziło poparcie dla Clinton a 34,5 proc. dla Trumpa. 21,7 proc. nie poparło żadnego kandydata.

Reuter podkreśla, że po raz pierwszy od ponad 2 tygodni, przewaga Clinton spadła do poniżej 10 proc. Poprzednio doszło do tego 20 czerwca, po zamachu w Orlando, na Florydzie, kiedy Trump zaapelował o wprowadzenie zakazu imigracji muzułmanów do USA.

Clinton jest bardziej popularna wśród młodych ludzi, mniejszości etnicznych, absolwentów college’ow oraz ludzi osiągających zarówno niższe jak i wyższe dochody od przeciętnych.

Natomiast Trump prowadzi wśród białych wyborców, często ludzi słabo wykształconych, w starszym wieku oraz chodzących do kościoła.

Zarówno Clinton jak i Trump mają praktycznie zapewnione nominacje swoich partii na kandydatów do Białego Domu. (PAP)

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks