REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"The Hill": Republikanów dzieli stosunek do pomocy dla Ukrainy

„The Hill”: Republikanów dzieli stosunek do pomocy dla Ukrainy

-

Republikanów dzieli stosunek do pomocy dla Ukrainy: lider republikańskiej mniejszości w Kongresie Kevin McCarthy nie chce „wypisywać dla niej czeków in blanco”, a tradycyjni republikanie, jak Liz Cheney, są oburzeni i mają zamiar nadal wspierać Kijów – pisze w czwartek „The Hill”.

McCarthy najprawdopodobniej zostanie przewodniczącym Izby Reprezentantów, jeśli republikanie wygrają wybory środka kadencji, które obędą się 8 listopada. Już teraz zapowiada „wyhamowanie dalszej pomocy dla Ukrainy”, której – jego zdaniem – nie chce większość GOP, czyli Partii Republikańskiej.

REKLAMA

Wpływowy lider republikanów w Senacie Mitch McConnell, Liz Cheney i były wiceprezydent Mike Pence należą do tej tradycyjnej frakcji GOP, która uważa, że Stany Zjednoczone powinny postępować jak „globalny policjant” i nadal pomagać Ukraińcom – wyjaśnia w wywiadzie dla „The Hill” strateg republikanów Ford O’Connell.

„McCarthy mówi dokładnie to, co mówi republikańska baza w kwestii Ukrainy i Chin” – zaznaczył O’Connell, dodając, że część Republikanów uważa, iż zajmowanie się Ukrainą i wydawanie na nią pieniędzy odwraca uwagę Waszyngtonu od najważniejszego wroga Ameryki, czyli Chin.

„The Hill” prognozuje, że dojdzie do zderzenia dwóch republikańskich frakcji, a republikanie mogą protestować przeciw angażowaniu większych środków na rzecz Ukrainy.

Lider GOP w Senacie, McConnell, będzie walczył o kontynuowanie pomocy, ale „wsparcie republikanów w Izbie (Reprezentantów) dla Ukrainy ulega erozji, w miarę jak konflikt się przeciąga” – ostrzega gazeta.

Jeśli McCarthy, który głosował przeciw ostatniemu pakietowi pomocowemu dla Kijowa, obejmie stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów, to będzie miał bardzo duży wpływ na decyzje o ewentualnym dalszym wsparciu finansowym dla Kijowa – wyjaśnia „The Hill”.

W przyszłym roku, gdy trzeba będzie podejmować decyzje o kolejnych transzach pomocy dla Ukrainy dwa obozy republikańskie oraz McCarthy i McConnell „znajdą się na kursie kolizyjnym” – ocenia waszyngtoński dziennik. (PAP)

REKLAMA

2097986108 views

REKLAMA

REKLAMA

2097986341 views

REKLAMA

2099782733 views

REKLAMA

2097986484 views

REKLAMA

2097986585 views

REKLAMA

2097986695 views