REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"The Hill": Administracja USA po cichu unieważnia przepisy ws. czystego powietrza

„The Hill”: Administracja USA po cichu unieważnia przepisy ws. czystego powietrza

-

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa po cichu unieważnia przepisy ustawy o czystości powietrza (Clean Air Act) i spełnia życzenia sektorów przemysłu odpowiedzialnych za największe zanieczyszczenia – informuje w środę dziennik „The Hill”.

Federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) wydaje dyrektywy, które de facto unieważniają pewne zapisy ustawy i zezwalają na daleko idące rozluźnienie norm dopuszczalnych zanieczyszczeń, a także pozwalają fabrykom stosować bardziej korzystne dla nich sposoby obliczania szkodliwych emisji – pisze „The Hill”.

REKLAMA

Organizacje ekologiczne oraz broniące norm dotyczących zdrowia publicznego zwracają uwagę, że zastosowanie nowych norm EPA doprowadzi do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza, i oskarżają agencję o brak transparencji oraz unikanie konsultacji społecznych.

Sam prezydent podpisał w ubiegłym tygodniu dyrektywę, zgodnie z którą wdrażanie najważniejszych przepisów ustawy Clean Air Act ma się odbywać w sposób „bardziej przyjazny dla przemysłu”.

Koalicja organizacji ekologicznych pozwała EPA, od której domaga się zaprzestania prowadzenia polityki unieważniania przepisów ustawy bez właściwych procesów legislacyjnych i konsultacji społecznych oraz oceny szkodliwych skutków rozluźniania norm ekologicznych. Taki sam pozew złożyły demokratyczne stany, w tym Kalifornia, w której prokurator generalny Xavier Becerra ogłosił, że poczynania szefa EPA Scotta Pruitta są niemoralne i niezgodne z prawem.

Gdy w ubiegłym roku Trump wycofał USA z paryskiego porozumienia klimatycznego, część stanów postanowiła przy nim pozostać i stosować się do jego wytycznych. (PAP)

fot.Pixabay.com

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2107582941 views

REKLAMA

REKLAMA

2107583173 views

REKLAMA

2109379564 views

REKLAMA

2107583314 views

REKLAMA

2107583413 views

REKLAMA

2107583521 views