REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"The Daily Show" po raz ostatni na antenie z Jonem Stewartem

„The Daily Show” po raz ostatni na antenie z Jonem Stewartem

-

fot.Andrew Gombert/EPA
fot.Andrew Gombert/EPA

W czwartek nadany został ostatni odcinek popularnego satyrycznego programu telewizyjnego „The Daily Show” z Jonem Stewartem w roli gospodarza. Od 16 lat miliony Amerykanów śmiały się wraz ze Stewartem z amerykańskiej polityki.

„Daily Show” to nadawany od poniedziałku do czwartku na kanale Comedy Central program z gatunku satyry politycznej. Co wieczór około 2 mln Amerykanów, w tym wielu młodych widzów, przełącza telewizor, by zobaczyć, jak autor i gospodarz programu, 52-letni Jon Stewart, żartuje sobie z amerykańskiej polityki i polityków. Żarty Stewarta żyją zazwyczaj znacznie dłużej już po zakończeniu półgodzinnego programu, oglądane na portalu YouTube przez kolejne miliony na całym świecie.

REKLAMA

Z okazji pożegnalnego odcinka krótkie okolicznościowe nagrania wideo przygotowały różne osobistości, w tym Hillary Clinton, sekretarz stanu John Kerry, a także komentator Bill O’Reilly. W programie wystąpił Bruce Springsteen, który zaśpiewał na pożegnanie dwie piosenki „Land of Hope and Dreams” i „Born to run”.

Stewart już kilka miesięcy temu ogłosił, że po 16 latach pożegna się z programem, czym wywołał burzę w mediach społecznościowych. Od września w roli gospodarza „Daily Show” zastąpi go Trevor Noah, aktor z RPA.

Częstym gościem Stewarta był prezydent Barack Obama. W sumie wystąpił w „Daily Show” aż siedem razy, w tym trzykrotnie jako prezydent, po raz ostatni pod koniec lipca. Obama żartował podczas rozmowy z Stewartem, że wyda dekret prezydencki, by uniemożliwić mu odejście.

„Nie mogę uwierzyć, że odchodzisz przede mną” – powiedział. Obama wykorzystał udział w programie do obrony atakowanego przez Republikanów porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2097798308 views

REKLAMA

REKLAMA

2097798543 views

REKLAMA

REKLAMA

2099594938 views

REKLAMA

2097798689 views

REKLAMA

2097798790 views

REKLAMA

2097798900 views