REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTesty na koronawirusa dla podróżnych przybywających na nowojorskie lotniska

Testy na koronawirusa dla podróżnych przybywających na nowojorskie lotniska

-

Pasażerowie spoza stanu Nowy Jork, przybywający na tamtejsze lotniska, wkrótce będą się tam mogli poddać testom na obecność koronawirusa. Będą one bezpłatne.

„W istocie tworzymy stanowiska testowe na naszych lotniskach” – zapowiadał gubernator Andrew Cuomo, dodając, że pomoże to chronić postęp, jakiego dokonał stan, spowalniając rozprzestrzenianie się koronawirusa.Według gubernatora testy prowadzić będą zarządy portów i sieć miejskich szpitali Health + Hospitals. Pozwoli to na szybsze wykonywanie tych zabiegów.

W Ameryce testy na koronowirusa są bezpłatne. Dotyczy to także osób nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego.

REKLAMA

Jednocześnie Cuomo podkreślił, że wskaźnik infekcji w stanie spadł w niedzielę do 0,66 proc., najniższego poziomu od czasu, kiedy rozgorzał kryzys związany z koronawirusem. Spośród ponad 62 tys. przeprowadzonych testów 408 przyniosło wynik pozytywny.

Od czerwca w Stanie Nowy Jork odsetek zakażeń wynosi średnio 1 proc. Od 17 dni z rzędu zawsze był niższy aniżeli 1 proc.

Liczba hospitalizacji w ciągu ostatniej doby sięgała 482. Na oddziałach intensywnej terapii przebywało 122 pacjentów, a 54 było zaintubowanych. Z powodu wirusa zmarło siedem osób.

Ponieważ nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja o otwarciu szkół miasto Nowy Jork wciąż rozpatruje nowe opcje. Burmistrz Bill de Blasio zapewniał, że jego plan jest najlepszy w kraju. Zaadaptował bowiem pomysły z całego świata i połączył je w jedną strategię.

„Wiemy, że choroba nie rozprzestrzenia się tak samo na zewnątrz. Chcemy dać szkołom szansę na jak największą aktywność na świeżym powietrzu” – wyjaśnił de Blasio.

Plan ma umożliwić i zachęcić dyrektorów do prowadzenia zajęć lekcyjnych na podwórkach szkolnych. Departament Edukacji będzie współpracował ze szkołami w celu znalezienia także dodatkowej przestrzeni zewnętrznej dla tych, którzy tego potrzebują. Burmistrz wspomniał o możliwości zamknięcia w tym celu okolicznych ulic oraz wykorzystania pobliskich parków publicznych.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2094024788 views

REKLAMA

REKLAMA

2094025072 views

REKLAMA

2095821521 views

REKLAMA

2094025322 views

REKLAMA

2094025460 views

REKLAMA

2094025601 views