REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTesla po raz kolejny pozwana za rzekomą dyskryminację rasową

Tesla po raz kolejny pozwana za rzekomą dyskryminację rasową

-

Piętnastu czarnoskórych byłych lub obecnych pracowników Tesli wniosło pozew przeciwko amerykańskiemu koncernowi, twierdząc, że doświadczyli przemocy na tle rasowym w fabrykach producenta samochodów elektrycznych. Jest to kolejny pozew o dyskryminację rasową przeciwko Tesli.

Według pozwu złożonego w sądzie stanu Kalifornia w czwartek pracownicy mieli być regularnie ofiarami obraźliwych rasistowskich komentarzy i rasistowskiego zachowania kolegów, menedżerów i pracowników działu personalnego.

REKLAMA

Nękanie, które rzekomo miało miejsce głównie w fabryce Tesli we Fremont w Kalifornii, obejmowało używanie słowa „czarnuch”, historycznie rasistowskich terminów takich jak „niewolnictwo” i „plantacja” na miejsca, w których pracowały osoby czarnoskóre oraz robienia komentarzy na tle seksualnym.

W pozwie twierdzi się, że „standardowe procedury operacyjne producenta obejmują rażącą, otwartą i nieograniczoną dyskryminację rasową”.

Według pozwu niektórzy z powodów byli przydzielani na najbardziej wymagające fizycznie stanowiska lub omijani przy awansie.

Producent elektryków został już co najmniej 10 razy pozwany za dyskryminację rasową lub molestowanie seksualne, w tym w lutym przez kalifornijski Departament Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH), który udokumentował podobne naruszenia, o jakich mowa w najnowszym pozwie.

Firma nie odniosła się do sprawy, ale wcześniej zaprzeczała niewłaściwemu postępowaniu i twierdziła, że posiada zasady mające na celu zapobieganie i rozwiązywanie niewłaściwych zachowań w miejscu pracy.

W poniedziałek sędzia federalny w Kalifornii zarządził nowy proces w sprawie odszkodowania, które Tesla winna jest czarnoskóremu byłemu pracownikowi fabryki, skarżącemu firmę o dyskryminację rasową, ponieważ odrzucił on odszkodowanie w wysokości 15 mln dolarów.

Skarżący firmę Owen Diaz twierdził, że czarnoskórzy pracownicy są regularnie narażeni na rasistowskie obelgi w hali produkcyjnej oraz rasistowskie graffiti w łazienkach. (PAP)

REKLAMA

2105271267 views

REKLAMA

2105271500 views

REKLAMA

2107067892 views

REKLAMA

2105271643 views

REKLAMA

2105271743 views

REKLAMA

2105271852 views