REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaTeksas stopniowo odzyskuje energię elektryczną

Teksas stopniowo odzyskuje energię elektryczną

-

Tysiące mieszkańców Teksasu stopniowo odzyskiwało w sobotę wodę pitną i prąd po bezprecedensowej polarnej fali zimna, która paraliżowała przez kilka dni ten stan – infromują władze stanowe.

“Sytuacja wróca do normy i nie prosimy już o ograniczenie energii”, opublikował komunikat na Twitterze ERCOT, publiczny dystrybutor energii w Teksasie. Jednak w sobotę ponad 60 000 domów było nadal pozbawionych prądu, ponieważ ekipy ratownicze nie były jeszcze w stanie naprawić wszystkich linii energetycznych zniszczonych przez złą pogodę. 

REKLAMA

Pomimo powrotu dostaw prądu i wzrostu temperatur, mieszkańcy kilku miast nadal byli zmuszeni do gotowania wody przed jej spożyciem. Sylvester Turner, burmistrz Houston – czwartego co do wielkości miasta w Stanach Zjednoczonych – powiedział, że nakazy picia tylko przegotowanej wody mogą obowiązywać do poniedziałku. 

W kilku miejscowościach nadal ustawiały się kolejki przed kościołami lub parkingami, na których rozprowadzano wodę pitną. 

Kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez, która zebrała 3,2 miliona dolarów dla ofiar tej zimowej katastrofy, przyleciała z Nowego Jorku do Houston i powiedziała podczas akcji przekazywania zakupionej dla poszkodowanych żywności: „Chcemy wam pokazać, że Nowy Jork jest z wami, że cały kraj jest z wami”. 

Według amerykańskich mediów, ten ekstremalny epizod pogodowy siał spustoszenie w południowych i środkowych Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu, pochłaniając życie co najmniej 40 osób.

„Rząd federalny wysłał generatory, koce, wodę i inne niezbędne materiały” – napisał w piątek na Twitterze prezydent Joe Biden, wzywając swoich rodaków do pomocy Teksasowi. 

Gospodarz Białego Domu, który podpisał deklarację o stanie wyjątkowym dla Teksasu, powiedział, że chce pojechać na miejsce katastrofy , ale dodał, że nie chce, aby jego wizyta była dla stanu „kolejnym ciężarem”. (PAP)

REKLAMA

2118942925 views

REKLAMA

2118943023 views

REKLAMA

REKLAMA

2120739379 views

REKLAMA

2118943097 views

REKLAMA

2118943158 views

REKLAMA

2118943211 views