REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sztab wyborczy Trumpa przekłada lub zmienia na wirtualne spotkania z prezydentem

Sztab wyborczy Trumpa przekłada lub zmienia na wirtualne spotkania z prezydentem

-

Sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Donalda Trumpa poinformował w piątek, że wszystkie zaplanowane spotkania z kandydatem są przełożone lub odbędą się wirtualnie. U Trumpa zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

Wszystkie już ogłoszone przedwyborcze wydarzenia z udziałem członków prezydenckiej rodziny także zostają przełożone – dodał w oświadczeniu sztab kandydata Republikanów. Spotkania wiceprezydenta  Mike’a Pence’a odbywać się będą planowo.

Po wykryciu zakażenia SARS-CoV-2 u prezydenta Trumpa, pierwszej damy Melanii Trump i doradczyni szefa państwa Hope Hicks w Białym Domu natychmiast rozpoczęto sprawdzanie z kim zakażeni mogli się kontaktować – przekazała w piątek rzeczniczka Trumpa Kayleigh McEnany.

Jak przyznała, otoczenie prezydenta “szuka różnych sposobów”, by ten wykonywał obowiązki ze swojego kalendarza i “rozmawiał z Amerykanami”.

Wśród najbliższych współpracowników prezydenta nie wykryto do tej pory przypadków SARS-CoV-2. Testy z negatywnymi rezultatami mieli m.in. jego córka i doradczyni Ivanka Trump, jej mąż Jared Kushner oraz wiceprezydent Pence.

Od podania w nocy z czwartku na piątek informacji o swoim zakażeniu Trump nie pokazał się publicznie ani nie wystąpił w telewizji. Nie napisał także żadnego tweeta.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks