REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sztab Bidena zapewnia, że będzie on przeciwny Nord Stream 2

Sztab Bidena zapewnia, że będzie on przeciwny Nord Stream 2

-

Joe Biden będzie sprzeciwiał się Nord Stream 2 oraz utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO – przekazał w środę w oświadczeniu przesłanym PAP i innym mediom sztab kandydata demokratów na prezydenta USA.

“Joe Biden uważa, że artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego – że atak na jakiegokolwiek członka NATO jest atakiem na wszystkim członków NATO – stanowi niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi i Polską” – czytamy w dokumencie.

Sztab zapewnia, że w przypadku wyborczego zwycięstwa Biden “utrzyma zobowiązania Ameryki wobec NATO i zakończy schlebianie administracji (Donalda) Trumpa wobec (prezydenta Rosji) Władimira Putina”.

W dokumencie pada również deklaracja, że demokrata “będzie starał się wzmocnić niezależność energetyczną Europy”. “Będzie kontynuował sprzeciw wobec Nord Stream 2” – czytamy.

“Joe Biden będzie opowiadał się za praworządnością oraz zrewitalizuje nasze narodowe zobowiązania w promowaniu praw człowieka i demokracji w kraju i na świecie” – podkreśla w dokumencie sztab Bidena.

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Joe Biden zmierzy się w nich z ubiegającym się o reelekcję republikaninem Donaldem Trumpem.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks