REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSztab Bidena przekonany o wygranej, sztab Trumpa: nie składamy broni w ważnych...

Sztab Bidena przekonany o wygranej, sztab Trumpa: nie składamy broni w ważnych stanach

-

Sztab demokraty Joe Bidena jest przekonany o jego wygranej w wyborach; ocenia, że wszystko wskazuje na jego zwycięstwo w Wisconsin, Michigan, a szanse są w Pensylwanii oraz Georgii. Sztab Donalda Trumpa twierdzi, że prezydent nie złożył jeszcze broni w tych stanach.

Po pełnej emocji i zwrotów akcji nocy wyborczej w sztabie demokratów panuje optymizm. „Joe Biden jest na drodze do wygrania wyborów i będzie kolejnym prezydentem USA” – ogłosiła w środę dyrektorka kampanii demokraty Jennifer O’Malley.

REKLAMA

„Liczby są po naszej stronie, wygraliśmy” – zapewnia źródło PAP w sztabie Bidena. Podkreśla, że z analizy pozostałych do przeliczenia głosów wynika, że utrzymana zostanie przewaga byłego wiceprezydenta w Wisconsin i Michigan.

Źródło twierdzi, że wyborczy scenariusz był zgodny z wewnętrznymi badaniami kampanii, w której nie przewidywano wielkiej „niebieskiej fali” (niebieski to kolor Partii Demokratycznej), o której spekulowały niektóre media. Zaskoczeniem jest jednak wyraźna wygrana Trumpa na Florydzie, spowodowana wzrostem poparcia dla niego u Latynosów.

Szef kampanii Trumpa Bill Stepien oświadczył w środę, że republikanie mogą jeszcze zwyciężyć m.in. Wisconsin, Michigan, Nevadzie oraz Georgii. W kontekście pierwszego z tych stanów mówił o ponownym przeliczeniu głosów.

„Jeśli przeliczymy wszystkie legalne głosy, to prezydent zwycięży” – powiedział w krótkiej rozmowie z dziennikarzami, podczas której nie odpowiadał na pytania.

Wcześniej w nocy z wtorku na środę Trump stwierdził w Białym Domu, że „głosowanie powinno się zakończyć”. Lokale wyborcze w USA były wtedy już zamknięte, a komentatorzy interpretowali te słowa jako wezwanie do wstrzymania liczenia głosów, do czego prezydent nie ma władzy.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2097040212 views

REKLAMA

REKLAMA

2097040445 views

REKLAMA

REKLAMA

2098836840 views

REKLAMA

2097040594 views

REKLAMA

2097040695 views

REKLAMA

2097040806 views