REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sztab Bidena: ogłosimy zwycięstwo, gdy uznamy, że zdobyliśmy 270 głosów elektorskich

Sztab Bidena: ogłosimy zwycięstwo, gdy uznamy, że zdobyliśmy 270 głosów elektorskich

-

Joe Biden ogłosi swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, gdy jego sztab uzna, że zdobył 270 głosów elektorskich, niezależnie od tego, czy serwisy informacyjne potwierdzą ten wynik – oświadczyła w środę doradczyni sztabu Anita Dunn.

Dunn podkreśliła, że sztab jest przekonany, że to Biden otrzyma 270 głosów niezbędnych do zwycięstwa w wyborach.

„Zawsze mówiliśmy, że naszym celem jest uzyskanie 270 głosów elektorskich i jesteśmy absolutnie pewni, że po policzeniu głosów taki będzie wynik: powyżej 270. I tak właśnie wygrywa się prezydenturę” – powiedziała dziennikarzom doradczyni, cytowana przez CNN.

Zapytana, czy Biden ogłosiłby zwycięstwo, nawet gdyby stacje telewizyjne nie potwierdziły jeszcze wyników ze wszystkich stanów, odpowiedziała, że tak, jeśli sztab będzie pewien, że demokrata ma 270 głosów elektorskich.

Z największą uwagą śledzona jest rywalizacja nad Wielkimi Jeziorami. Biden jest bliski odbicia dla Demokratów Wisconsin (10 głosów elektorskich) i Michigan (16). W pierwszym z tych stanów prowadzi o ponad 20 tys. głosów po zliczeniu ok. 97 proc. kart wyborczych. W drugim ma przewagę ponad 30 tys. głosów. Jest tu faworytem, bo pozostały do zliczenia głosy głównie z jego bastionów – miast, w tym Detroit.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks