REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji

Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji

-

Sztab Joe Bidena i Kamali Harris, którzy według głównych amerykańskich mediów wygrali wybory prezydenckie w USA, uruchomił stronę internetową poświęconą procesowi przekazania władzy oraz priorytetom przyszłej administracji demokraty.

Wśród pierwszych wyzwań, z którymi będzie musiała się zmierzyć nowa administracja Bidena, na stronie BuildBackBetter.com przedstawiono epidemię koronawirusa, kryzys gospodarczy, nierówności na tle rasowym i zmiany klimatu. Zapewniono, że nowy prezydent wraz ze swoim zespołem będzie się zajmował tymi zagadnieniami od pierwszego dnia urzędowania.

“Amerykanie zasługują na pilną, solidną i profesjonalną reakcję na narastający kryzys zdrowia publicznego i gospodarki spowodowany przez epidemię koronawirusa” – czytamy na stronie.

Zespół Bidena i Harris, odpowiedzialny za zaplanowanie procesu przejmowania obowiązków od obecnej administracji Donalda Trumpa przez nowy gabinet Bidena, zapowiada m.in. zwiększenie możliwości przeprowadzania testów na koronawirusa, sprawiedliwą dystrybucję leków i szczepionek (gdy będą one dostępne) oraz współpracę z władzami stanowymi i lokalnymi we wprowadzeniu ogólnokrajowego obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Uruchomiono także konto na Twitterze – @Transition46. Biden będzie 46. prezydentem USA.

W sobotę zwycięstwo Bidena w wyborach prezydenckich w USA z 3 listopada ogłosiły największe media w tym kraju, a także sam kandydat. Zwycięstwa swojego wyborczego przeciwnika nie akceptuje urzędujący prezydent Donald Trump, który twierdzi, że doszło do fałszerstw wyborczych; jego prawnicy składają pozwy kwestionujące wyniki wyborów w poszczególnych stanach.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks