REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSzpitale w Massachusetts zwalniają pracowników niezaszczepionych przeciw Covid

Szpitale w Massachusetts zwalniają pracowników niezaszczepionych przeciw Covid

-

Sieć szpitali w Massachusetts UMass Memorial Health zwolniła ponad 200 osób, które odmówiły zaszczepienia się przeciw koronawirusowi. Podobną decyzję podjęły inne szpitale – poinformowały w poniedziałek amerykańskie media.

UMass Memorial ogłosił latem obowiązek zaszczepienia lub okazania uzasadnionego zwolnienia z tego obowiązku w terminie wyznaczonym na 1 listopada.

REKLAMA

„Mieliśmy szczerą nadzieję, że wszyscy dostaną szczepionkę i pozostaną w UMass Memorial, ale jako organizacja opieki zdrowotnej musimy chronić naszych pacjentów i osoby świadczące usługi” – głosi oficjalne oświadczenie sieci szpitali cytowane przez NBC.

UMass Memorial ma główną siedzibę w Worcester. Zatrudnia około 15 tys. pracowników i prowadzi kilka szpitali w centralnym Massachusetts.

NBC zwraca uwagę, że niemal wszystkie szpitale w Massachusetts ogłosiły obowiązek szczepień dla pracowników w konkretnych terminach. Opierający się zarządzeniu są zwalniani lub kierowani na bezpłatne urlopy.

Sieć szpitali Southcoast Health zwolniła 216 pracowników zauważył „Herald News”. 102 osoby wysłano na bezpłatny urlop. Niektóre z nich powróciły do pracy po okazaniu dowodu pobrania pierwszej dawki szczepionki.

„Będą regularnie testowani aż do momentu, gdy zostaną w pełni zaszczepieni” – wyjaśniła rzeczniczka Southcoast Health, Katie Cox dodając, że kolejnych 151 pracowników, których zwolniono z wymogu szczepień ze względów religijnych lub medycznych, również będzie poddawanych systematycznym testom.

Southcoast Health, z ok. 7500 pracownikami, prowadzi Charlton Memorial Hospital w Fall River, St. Luke’s Hospital w New Bedford, Tobey Hospital w Wareham oraz inne placówki.

AP podała, że Sąd Najwyższy USA oddalił apelację pracowników największego systemu szpitalnego w Massachusetts, Mass General Brigham, który zatrudnia łącznie 80 tys. osób. Sprzeciwiali się szczepieniom z powodów religijnych.

Adwokaci odmawiających przyjęcia szczepionki pracowników przyznali, że sześciu zostało zwolnionych, jeden zrezygnował, a inny zaszczepił się, aby utrzymać zatrudnienie.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2115348884 views

REKLAMA

2115349116 views

REKLAMA

REKLAMA

2117145506 views

REKLAMA

2115349256 views

REKLAMA

2115349355 views

REKLAMA

2115349463 views