REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Do szkoły z arsenałem

Do szkoły z arsenałem

-

11-letni chłopiec z miejscowości Vancouver w stanie Waszyngton przyszedł do szkoły z arsenałem broni. Został aresztowany i zatrzymany w zakładzie karnym dla nieletnich. Policja próbuje ustalić jak uczeń piątej klasy wszedł w posiadanie rewolweru i amunicji.

fot. Dybdal/Miroslav Pragl/Wikimedia
fot. Dybdal/Miroslav Pragl/Wikimedia

REKLAMA

Rzecznik okręgu szkolnego Evergreen Kris Fay informuje, że przy chłopcu znaleziono rewolwer, 400 sztuk amunicji i kilkanaście noży. Na razie nie wiadomo, jakie były intencje nastolatka, czy chciał kogoś zaatakować, czy też zaimponować kolegom swymi “skarbami”.

Ponieważ przypadki tego typu zdarzają się coraz częściej i coraz częściej kończą się tragedią, ustawodawcy zaczynają mówić o karaniu rodziców lub opiekunów nieletnich za niedopilnowanie przetrzymywanej w domu broni. I jest w tym chyba dużo sensu. Gdyby broń nie była w zasięgu dziecka to 5-letni John Read z Vidor w Teksasie nie sięgnąłby po “zabawkę” pozostawioną na stole przez swoją opiekunkę i nie strzeliłby sobie w głowę. O takich tragediach słyszy się niemal każdego dnia. Od broni giną małe, nieświadome zagrożenia dzieci.

Inny przykład to napaści nastolatków na nauczycieli. Przed kilkoma dniami zginęła 24-letnia matematyczka, zasztyletowana przez 14-letniego ucznia. Co sprawia, że młodzież jest coraz bardziej agresywna, że nie cofa się przed czynami, które marnują życie komuś i sobie?

11-latek z Vancouver odpowie za stworzenie zagrożenia w szkole. Zostanie osadzony w więzieniu dla nieletnich. Jednak winę ponosi nie tylko on. Trudno uwierzyć, że sam kupił rewolwer i amunicję.

Jeśli nie znajdowała się pod kluczem, to jego rodzice powinni ponieść karę, może nawet większą niż ich syn.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks