REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSześć ofiar śmiertelnych, w tym troje dzieci, zderzenia pociągu z samochodem na...

Sześć ofiar śmiertelnych, w tym troje dzieci, zderzenia pociągu z samochodem na Florydzie

-

W powiecie Hillsborough na Florydzie zginęło sześć osób, w tym troje dzieci, w wyniku zderzenia pociągu z samochodem, przejeżdżającym przez tory kolejowe. Do katastrofy doszło w sobotę wieczorem.

„SUV wygląda jak rozbita puszka po napojach bezalkoholowych. Okropne jest na to patrzeć” – powiedział cytowany przez NBC News szeryf Hillsborough, Chad Chronister.

REKLAMA

SUV jechał na tradycyjną uroczystość „quinceanera”, odbywająca się z okazji 15. urodzin dziewczyny w domu położonym po drugiej stronie torów. Według biura szeryfa w samochodzie było czterech mężczyzn i trzy kobiety. Troje z nich to dzieci.

Jak podała NBC News, świadek wydarzenia, który parkował przy torach, zatrąbił klaksonem, próbując ostrzec jadących SUV. Nagrał on scenę katastrofy.

„SUV, jak widać na nagraniu, wystrzelił jak z katapulty i kilka razy się gwałtownie obrócił, zanim zatrzymał się w pewnej odległości od skrzyżowania. Pięcioro pasażerów zostało wyrzuconych z SUV-a” – relacjonował Chronister.

Zdaniem szeryfa rejon katastrofy nie jest zbyt często uczęszczany. Przed skrzyżowaniem znajduje się znak stopu. Ofiarami były osoby od dziewięciu do 50 lat.

Ratownikom udało się wyciągnąć z samochodu dwóch mężczyzn, kierowcę i pasażera z przodu, przy użyciu szczęk. Zabrano ich do lokalnego szpitala, gdzie w nocy zmarł 52-letni kierowca. Pasażer pozostaje w stanie krytycznym.

„Dokładne relacje między siedmioma osobami z SUV-a nie są znane. Nasze serca są zdruzgotane” – przekazał szeryf.

Zgodnie ze wstępną oceną wszystkie ofiary, to mieszkańcy Plant City.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2093151185 views

REKLAMA

2093151469 views

REKLAMA

2094947918 views

REKLAMA

2093151719 views

REKLAMA

2093151858 views

REKLAMA

2093151999 views