REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Szef wywiadu ostrzega przed zagrożeniami

Szef wywiadu ostrzega przed zagrożeniami

-

James Clapper fot.Michael Reynolds/EPA
James Clapper fot.Michael Reynolds/EPA

Szef amerykańskiego wywiadu James Clapper podkreślił we wtorek, że islamiści będą w dalszym ciągu spiskować przeciwko interesom USA za granicą. Ostrzegł też, że ataki lokalnych ekstremistów w Stanach Zjednoczonych będą dla Amerykanów największym zagrożeniem.

REKLAMA

Przedstawiając na forum komisji sił zbrojnych Senatu USA doroczną ocenę zagrożeń sporządzoną przez agencje wywiadowcze Clapper zwrócił też uwagę, że ataki dokonywane przez lokalnych ekstremistów w Europie i Ameryce Północnej mogą być dla innych zachętą do powtarzania takich działań.

Clapper oświadczył również, że Iran pozostaje głównym państwowym sponsorem terroryzmu oraz że grupy powiązane z Al-Kaidą są w dalszym ciągu “prężne”.

Wskazał też że USA nadal stoją w obliczu zagrożeń cybernetycznych ze strony Chin, Rosji i Korei Północnej. Zwrócił uwagę, że Korea Północna rozbudowała obiekt, w którym wzbogaca uran oraz włączyła ponownie reaktor produkujący pluton. Rozpoczęcie produkcji plutonu może się tam rozpocząć w najbliższych tygodniach lub miesiącach. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks