REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSzef Pentagonu odwołał wyjazd; uważa się, że zmienił plany z powodu Syrii

Szef Pentagonu odwołał wyjazd; uważa się, że zmienił plany z powodu Syrii

-

Szef Pentagonu Jim Mattis odwołał zaplanowany wyjazd – poinformował przedstawiciel administracji USA. Uważa się, że zmienił plany ze względu na atak chemiczny w Syrii, po którym prezydent Donald Trump zagroził, że wszelkie formy retorsji brane są pod uwagę.

Mattis miał się udać do Kalifornii i Nevady, o czym nie informowano wcześniej prasy, ponieważ w tej podróży nie mieli mu towarzyszyć dziennikarze – powiedział przedstawiciel administracji.

REKLAMA

Wcześniej rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders poinformowała, że ze względu na koniecznośc podjęcia kroków w sprawie ataku w Syrii prezydent nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w piątek Szczycie Ameryk w Limie.

“Prezydent pozostanie w USA, by nadzorować amerykańską odpowiedź wobec Syrii i obserwować rozwój sytuacji na świecie” – podano w oświadczeniu. Zamiast Trumpa w Szczycie Ameryk uczestniczyć będzie wiceprezydent USA Mike Pence.

Od sobotniego ataku, o który organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła syryjskie władze, prezydent i sam Mattis powtarzają, że nie wykluczają riposty militarnej.

W poniedziałek Trump oświadczył, że USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym. Przed naradą z najwyższym dowództwem wojskowym USA powiedział dziennikarzom, że “Stany Zjednoczone mają przed sobą wiele opcji militarnych”, a on wybierze jedną z nich.

W niedzielę SAMS oskarżyła syryjskie władze o przeprowadzony w sobotę wieczorem atak chemiczny na szpital w Dumie we Wschodniej Gucie na wschód od Damaszku, gdzie miało zginąć co najmniej 41 osób. Władze Syrii odrzucają te oskarżenia. (PAP)

fot.tpsdave/pixabay.com

REKLAMA

2116491465 views

REKLAMA

REKLAMA

2116491667 views

REKLAMA

REKLAMA

2118288042 views

REKLAMA

2116491783 views

REKLAMA

2116491870 views

REKLAMA

2116491963 views