REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSzef CNN rezygnuje ze stanowiska w związku z nieujawnieniem relacji ze współpracowniczką

Szef CNN rezygnuje ze stanowiska w związku z nieujawnieniem relacji ze współpracowniczką

-

Prezes amerykańskiej telewizji CNN Jeff Zucker ogłosił w środę, że rezygnuje ze skutkiem natychmiastowym z zajmowanego stanowiska. Uzasadnił to nieujawnieniem bliskich relacji z zasiadającą w zarządzie tej stacji współpracowniczką.

Zucker wyjaśnił, że o związek z kobietą, której nazwiska nie podał (CNN przedstawia ją jako Allison Gollust) był pytany przed dwoma miesiącami, kiedy w następstwie dochodzenia zwolnił z pracy jednego z czołowych dziennikarzy Chrisa Cuomo. Zarzucano mu niewłaściwe zachowanie polegające na udzielaniu rad oskarżonemu o molestowanie seksualne bratu, ówczesnemu gubernatorowi Nowego Jorku Andrew Cuomo.

REKLAMA

„Przyznałem, że związek (z tą kobietą) ewoluował w ostatnich latach. Byłem zobowiązany do ujawnienia go, gdy się zaczął, ale tego nie zrobiłem. Popełniłem błąd. W związku z tym składam dziś rezygnację” – oznajmił Zucker.

Według CNN Zucker i Gollust zaczęli pracować razem w 1998 roku w NBC. Kiedy on przeszedł do CNN, Gollust w 2013 roku znalazła się w gronie jego najbliższych współpracowników. Wcześniej pracowała jako dyrektor ds. komunikacji u gubernatora Cuomo. Obecnie jest wiceprezesem wykonawczym i szefem marketingu w CNN.

„Jeff i ja jesteśmy bliskimi przyjaciółmi i partnerami zawodowymi od ponad 20 lat. Ostatnio w trakcie Covid-19 nasze relacje się zmieniły. Żałuję, że nie ujawniliśmy tego w odpowiednim czasie. Jestem niesamowicie dumna z pracy w CNN i nie mogę się doczekać kontynuowania wspaniałej pracy, którą wykonujemy każdego dnia” – stwierdziła Gollust.

CNN będąca częścią WarnerMedia znajduje się w trakcie procesu fuzji z Discovery.

„Wielu obserwatorów uważa, że Zucker jest w kolejce po awans po sfinalizowaniu fuzji. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego sieć znajduje się w przełomowym okresie: CNN planuje uruchomienie na wiosnę ambitnego serwisu streamingowego CNN+, a także nowego program o godz. 21.00, który zastąpi prowadzony przez Cuomo” – wyjaśniła telewizja.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Bujda na resorach. O tej relacji ze współpracowniczką wszyscy wiedzieli od dawna i to jest tylko pretekst dla uzasadnienia jego rezygnacji. AT&T (obecny właściciel CNN) sprzedał tą upadającą stację i nowy właściciel Discovery+ nie chce obecnego szefa, który doprowadził CNN do upadku.

REKLAMA

2105386727 views

REKLAMA

2105386960 views

REKLAMA

2107183352 views

REKLAMA

2105387103 views

REKLAMA

2105387203 views

REKLAMA

2105387311 views