REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Syria. Amerykański dron nad kontrolowanym przez dżihadystów Aleppo

Syria. Amerykański dron nad kontrolowanym przez dżihadystów Aleppo

-

Nad syryjską prowincją Aleppo zaobserwowano co najmniej jeden amerykański nieuzbrojony samolot bezzałogowy. Terytorium to jest kontrolowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) – poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Organizacja monitorująca wojnę domową w Syrii podała też, że islamiści opuścili większość ze swoich dotychczasowych baz w okolicy Aleppo na północnym wschodzie kraju. Mimo to co najmniej kilka źródeł potwierdziło Obserwatorium, że nad tym obszarem dostrzeżono co najmniej jednego amerykańskiego drona.

REKLAMA

“Nie widzieli ich tam wcześniej” – powiedział agencji Reutera Rami Abdulrahman z Obserwatorium.

Dron był także widziany miesiąc nad bastionem dżihadystów, miastem Ar-Rakka, znajdującym się około 450 km na północny zachód od Damaszku. Media informowały wcześniej, że również tam bojownicy IS ograniczyli swoją obecność i aktywność w związku z amerykańskimi zapowiedziami o przeprowadzeniu ataków lotniczych na ich pozycje.

Również w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że bojownicy IS pojmali 16 Kurdów na północy Syrii. Do zdarzenia doszło podczas ofensywy dżihadystów, która rozpoczęła się w środę i kieruje się w stronę tureckiej granicy. Operacja ma być prowadzona z wykorzystaniem ciężkiej broni w tym czołgów. IS dysponuje “dużą liczbą bojowników” – poinformował agencję Reutera Abdulrahman.

W ubiegłym tygodniu prezydent USA Barack Obama ogłosił strategię walki z IS, która ma być realizowana przez uderzenia z powietrza oraz wspieranie sił kurdyjskich i armii irackiej. Zadeklarował, że nie zawaha się zaatakować terrorystów na terytorium Syrii, przed czym dotąd Stany Zjednoczone się powstrzymywały. Powstać ma też szeroka koalicja wymierzona w dżihadystów.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks