REKLAMA

2132325331 views

REKLAMA

2132325330 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSyn Bidena nie wie, czy laptop z obciążającymi go materiałami był jego...

Syn Bidena nie wie, czy laptop z obciążającymi go materiałami był jego własnością

-

Syn prezydenta Joe Bidena – Hunter Biden, pytany przez stację CBS o jego powiązania biznesowe z Ukrainą, powiedział, że nie wie, czy laptop, potwierdzający rzekomo zarzuty wobec niego, był jego własnością. Nie wykluczył jednak takiej możliwości.

Dostępny już fragment dłuższego wywiadu, który ma się ukazać w całości w najbliższą niedzielę, nawiązuje do oskarżeń wysuwanych w trakcie kampanii wyborczej dwóch głównych rywali o fotel prezydenta Donalda Trumpa i Joe Bidena. Pojawiały się wówczas zarzuty, że syn demokraty, Hunter, prowadził nieuczciwe interesy na Ukrainie.

REKLAMA

Dziennik “New York Post” opublikował w październiku minionego roku, powołując się na prawnika Trumpa Rydy’ego Giulianiego, dwa artykuły. Z pierwszego wynikało, że Hunter Biden prowadził lukratywne transakcje z największą prywatną chińską firmą energetyczną.

Drugi tekst stwierdzał, że Hunter Biden przedstawił swemu ojcu, ówczesnemu wiceprezydentowi szefa ukraińskiej firmy energetycznej Burisma. Miało to miejsce, podkreślił dziennik, niecały rok przed tym, jak Joe Biden “zmusił ukraińskich urzędników państwowych do zwolnienia prokuratora, który prowadził dochodzenie w sprawie tej firmy”.

Fragment wywiadu CBS koncentruje się na laptopie, który Biden junior zostawił rzekomo do naprawy w warsztacie w Delaware. Komputer miał jakoby zawierać informacje, obciążające syna obecnego prezydenta. Hunter, pytany przez dziennikarkę, czy komputer należał do niego, odpowiedział, że tego nie wie. Kiedy prowadząca wywiad stanowczo naciskała, żądając odpowiedzi jednym słowem, odparł m.in. “Mógł to być laptop, który został mi skradziony. Możliwe, że zostałem zhakowany. Możliwe, że to był… że to rosyjski wywiad”.

Jak skomentowała stacja CNN wypowiedź dla CBS jest jedyną, jaką Hunter Biden ogłosił publicznie w tej sprawie.

“Podczas kampanii 2020 były prezydent Donald Trump wielokrotnie przytaczał kwestię laptopa i jego rzekomą zawartość, aby nagłośnić zarzuty korupcyjne przeciwko Bidenowi i jego ojcu w związku z ich transakcjami na Ukrainie” – twierdzi CNN.

Laptop, który rzekomo należał do Huntera Bidena, przejęło FBI z warsztatu naprawczego komputerów w Delaware. Według źródła organów ścigania, na które powołuje się CNN, zgodnie z przypuszczeniami jest to laptop syna prezydenta.

“FBI wciąż bada zawartość i wiarygodność tego, co tam jest, ponieważ laptop nie był w wyłącznym posiadaniu Huntera Bidena przez cały czas, zanim został przekazany FBI. (…) Prokuratorzy federalni w Delaware współpracują z FBI i IRS (Urząd podatkowy) w celu zbadania wielu kwestii finansowych, w tym tego, czy on i jego współpracownicy naruszyli przepisy podatkowe oraz przepisy dotyczące prania pieniędzy” – podaje CNN.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Większość z 80 mln Amerykanów głosujących na Bidena też nie wie na kogo głosowało. Z własnej głupoty zagłosowali na człowieka, który rzekomo miał umiarkowane poglądy, a teraz wprowadza 100% socjalizm w USA i niszczy kraj. Jak teraz się czują? A może jest im to obojętene? Prawdopodobnie wystarczy im legalizacja “trawki”, “mądre” telefony z “produktami” google, facebooka i z twitterem. Nawet nie zauważają, że stają się niewolnikami wyrafinowanych graczy politycznych.

REKLAMA

2129491031 views

REKLAMA

REKLAMA

2129491046 views

REKLAMA

REKLAMA

2131287366 views

REKLAMA

2129491056 views

REKLAMA

2129491059 views

REKLAMA

2129491063 views