REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Studiujący tylko przez internet nie dostaną wiz

Studiujący tylko przez internet nie dostaną wiz

-

Władze imigracyjne USA poinformowały w poniedziałek, że planują wstrzymanie wydawania wiz dla studentów zagranicznych uczących się w amerykańskich uczelniach, które oferują nauczanie wyłącznie on line.

Studenci już przebywający na terytorium amerykańskim “powinni opuścić USA lub podjąć inne działania, takie jak np. zapisanie się do uczelni prowadzącej tradycyjny sposób nauczania, aby utrzymać swój legalny status pobytu” – oświadczyły w komunikacie prasowym władze federalne na stronie internetowej służb ds. imigracji i ceł (U.S. Immigration and custom Enforcement, ICE).

REKLAMA

Komunikat na witrynie ICE stwierdza, że jeżeli dana uczelnia realizuje “hybrydowy” model nauczania, tzn. zarówno tradycyjny jak i zdalny, powinna umożliwić studentom zagranicznym udział w nauczaniu tradycyjnym, aby mogli oni zachować legalny status.

Decyzja dotyczy wiz F1 (dla studentów akademickich) i M1 (uczestników kursów zawodowych), którzy studiują metodą on line z powodu pandemii koronawirusa.

Amerykańskie uczelnie wyższe, podobnie jak większość innych instytucji i placówek oświatowych, wstrzymały w marcu nauczenie tradycyjne w związku z pandemią.

Ocenia się, że studenci z zagranicy stanowią ok. 5,5 proc. ogółu studentów. Uczelnie amerykańskie są w znacznej mierze uzależnione od wnoszonych przez studentów opłat na naukę.

Niektóre uczelnie, m.in. prestiżowy Harvard, ogłosiły, że w nowym roku akademickim przejdą całkowicie na nauczanie zdalne.

Do tematu powrócimy w wydaniu weekendowym.

(Inf. wł., PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks