REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaStrzelanina w kinie w Nashville - policja zabiła napastnika

Strzelanina w kinie w Nashville – policja zabiła napastnika

-

fot.Metro Nashville Police Department/EPA
fot.Metro Nashville Police Department/EPA

W Nashville w stanie Tennessee policja zastrzeliła w środę mężczyznę, który strzelał w kinie, jak się później okazało, z wiatrówki. Miejscowe władze poinformowały, że niegroźne obrażenia odniosły trzy osoby.

Mężczyzna rozpylił gaz pieprzowy i zaczął strzelać do policjanta, który wszedł do sali kinowej po otrzymaniu informacji o zagrożeniu. Funkcjonariusz wycofał się jednak gdy na miejsce przybyła specjalna jednostka policji SWAT, która zastrzeliła napastnika gdy ten próbował uciec z kina tylnymi drzwiami.

REKLAMA

Vicente David Montano, odpowiedzialny za strzelaninę w Nashville fot.Metro Nashville Police Department/EPA
Vicente David Montano, odpowiedzialny za strzelaninę w Nashville fot.Metro Nashville Police Department/EPA

Napastnikiem okazał się 29-letni mieszkaniec Nashville. Był on uzbrojony w topór i pistolet. Później okazało się jednak, że był to jedynie pistolet pneumatyczny, wierna replika broni palnej.

Policja stanowa poinformowała, że mężczyzna był bezdomny i miał poważne problemy psychiczne. Był leczony w szpitalu psychiatrycznym.

Napastnik miał przy sobie dwa plecaki, z których jeden został później zdetonowany przez policję z obawy, że znajduje się w nim ładunek wybuchowy.

Podczas wydarzeń w kinie w Nashville na skutek użycia gazu pieprzowego ucierpiały trzy osoby. Jedna z nich odniosła także niegroźne obrażenia po uderzeniu toporem.

Niespełna dwa tygodnie temu do strzelaniny doszło w kinie w Luizjanie. Tam napastnik zabił dwie kobiety a następnie popełnił samobójstwo. Przed trzema laty w kinie w mieście Aurora w stanie Kolorado James Holmes zastrzelił 12 osób, a kilkadziesiąt ranił. Zabójcy grozi kara śmierci. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2093148609 views

REKLAMA

2093148893 views

REKLAMA

2094945342 views

REKLAMA

2093149143 views

REKLAMA

2093149281 views

REKLAMA

2093149422 views