REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Strzelanina przed Białym Domem - Trump przerwał i wznowił konferencję prasową

Strzelanina przed Białym Domem – Trump przerwał i wznowił konferencję prasową

-

“Przed Białym Domem doszło do strzelaniny. Napastnik został postrzelony przez agentów Secret Service ” – poinformował prezydent Donald Trump po wznowieniu konferencji, którą przerwano na krótko, by go ewakuować. “Sprawcę zabrano do szpitala” – wyjaśnił.

Wraz z Trumpem funkcjonariusze Secret Service ewakuowali z sali konferencyjnej sekretarza departamentu skarbu Stevena Mnuchina oraz szefa Biura Budżetu Russella Voughta.

REKLAMA

Telewizja Fox News podała, że w pobliżu Białego Domu było słychać strzały. Wyjaśniono, że konferencję prasową przerwano pięć minut po jej rozpoczęciu.

“Prezydent został wyprowadzony z sali konferencyjnej bez podania żadnych wyjaśnień dziennikarzom. Prezydent udał się do Gabinetu Owalnego” – pisze Reuters.

Ani tożsamość sprawcy, ani okoliczności ataku nie zostały podane  w poniedziałek. Prezydent Trump powiedział tylko, że “jak rozumie, osoba ta była uzbrojona”. W momencie postrzelenia przez snajpera, znajdowała się na skraju terenu, na którym stoi Biały Dom – dodaje Reuters.

Zwracając się do dziennikarzy po powrocie do sali konferencyjnej Trump powiedział też, że “czuje się bardzo bezpieczny, będąc chronionym przez agentów Secret Service”. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks