REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Strzelanina na Uniwersytecie Północnej Arizony; jedna osoba nie żyje

Strzelanina na Uniwersytecie Północnej Arizony; jedna osoba nie żyje

-

fot.Roy Dabner/EPA
fot.Roy Dabner/EPA

Jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w piątek rano czasu polskiego między dwiema grupami studentów na Uniwersytecie Północnej Arizony (NAU) – poinformowały oficjalnie władze tej amerykańskiej uczelni.

REKLAMA

Rzecznik uczelni Cindy Brown oświadczyła, że do strzelaniny doszło na parkingu przed jednym z akademików w północno-wschodniej części kampusu w mieście Flagstgaff w stanie Arizona. Jak dodała Brown, policja została poinformowana telefonicznie o zdarzeniu o godz. 1.20 w nocy czasu lokalnego (godz. 10.20 czasu polskiego).

Podejrzany o udział w strzelaninie 18-letni Steven Jones został już zatrzymany przez policję i przebywa obecnie w areszcie – poinformował szef ochrony uniwersytetu JT Fowler.

“To nie będzie zwykły dzień w NAU” – powiedziała rektor uniwersytetu Rita Cheng. “Nasze serca są pełne bólu” – podkreśliła.

Rzeczniczka uczelni podkreśliła, że nie są obecnie znane przyczyny strzelaniny. Jak zaznaczyła, ranni zostali natychmiast zabrani do uniwersyteckiego centrum medycznego, gdzie udzielono im pierwszej pomocy w oczekiwaniu na pogotowie.

Brown dodała, że z racji na trwające obecnie śledztwo nie może ujawnić informacji o ofiarach strzelaniny.

Uniwersytet Północnej Arizony ma 39 kampusów rozlokowanych w całym stanie. Na uczelni kształci się ok. 25 tys. studentów na 93 kierunkach.

Jak podkreśla agencja Associated Press, do strzelaniny w Flagstgaff doszło w dniu, kiedy prezydent Barack Obama ma odwiedzić college w Roseburgu w stanie Oregon w północno-zachodniej części USA, gdzie tydzień temu doszło także do strzelaniny. W jej wyniku zginęło wówczas 10 osób, a siedem zostało rannych, w tym trzy ciężko.

Według dziennika “News-Review”, powołującego się na świadków, napastnik w Oregonie kazał najpierw swym ofiarom położyć się na podłodze, a następnie podnieść się. Gdy to uczynili, zapytał się o ich religię i zaczął strzelać na oślep.

Prezydent Obama był głęboko wstrząśnięty kolejną strzelaniną w amerykańskiej szkole. Po raz kolejny też powtórzył, że w USA konieczne jest zaostrzenie prawa do broni, o co bezskutecznie zabiega od kilku lat. Podkreślił, że podejmowane przez niego próby zaostrzenia prawa do posiadania broni blokuje zdominowany przez Republikanów Kongres, w którym silne wpływy ma lobby strzeleckie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA