REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Strzały w redakcji "Capital Gazette", 5 ofiar śmiertelnych

Strzały w redakcji “Capital Gazette”, 5 ofiar śmiertelnych

-

Pięć osób zginęło w strzelaninie, do której doszło w czwartek wieczorem w redakcji “Capital Gazette” w Annapolis, stolicy stanu Maryland. Mężczyzna, który zaatakował dziennikarzy, został już zatrzymany – poinformowały miejscowe służby bezpieczeństwa.

Lokalne władze poinformowały, że cztery osoby zginęły na miejscu, a piąta zmarła w szpitalu. Do szpitala trafiły także dwie lub trzy osoby, które zostały poważnie ranne w strzelaninie.Policja poinformowała, że wyprowadziła ludzi z budynku, w którym znajduje się redakcja i rozpoczęła przeszukiwanie pozostałych lokali w związku z podejrzeniem, że mogą się tam znajdować materiały wybuchowe. Przed wejściem do redakcji znaleziono “podejrzane urządzenie”, które mogło zawierać ładunek wybuchowy. Mieszkańców wezwano, by nie zbliżali się do tego miejsca.Na razie nie znane są motywy działania zabójcy. Rzecznik tamtejszej policji oświadczył, że obecnie strzelanina w Annapolis traktowana jest jako “lokalny incydent” a nie zamach terrorystyczny.

REKLAMA

Tragiczne zajście opisał na twitterze jeden z dziennikarzy “Capital Gazette” – Phil Davis. Według jego słów pracownicy redakcji, gdy usłyszeli strzały, zaczęli chować się pod biurkami. “Napastnik najpierw strzelał przez szklane drzwi, a następnie wszedł do naszego pomieszczenia. To straszne słyszeć pod biurkiem krzyki innych ludzi, a następnie odgłos przeładowywanej broni. To było jak wojna. Nie wiem, dlaczego strzały w pewnym momencie ustały, ale ludzie ciągle siedzieli pod biurkami. Wszyscy czuli bezradność” – napisał.

Rzeczniczka Białego Domu Lindsay Walters poinformowała, że o strzelaninie został już poinformowany prezydent USA Donald Trump, który w tym czasie był na pokładzie samolotu lecąc do Waszyngtonu z Wisconsin. “Nasze myśli i modlitwy są z ofiarami i ich rodzinami” – napisał Trump na Twitterze.

Gubernator stanu Maryland Larry Hogan napisał na Twitterze, że jest wstrząśnięty “tą tragedią w Annapolis”. Zaapelował do tamtejszych mieszkańców o stosowanie się do poleceń policji.

Lokalne media podały, że sprawca to dwudziestokilkuletni biały mężczyzna, który prawdopodobnie używał strzelby. Policja mówi o “długiej broni”.

Służby bezpieczeństwa w Baltimore i Nowym Jorku rozmieściły swoje siły w głównych redakcjach jako środek ostrożności.

“Capital Gazette” jest jedną z najstarszych gazet w Stanach Zjednoczonych. (PAP)

fot.Google Map/Capital Gazette/screenshot

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks