REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaStan Nowy Jork wprowadza surową ustawę o kontroli broni palnej

Stan Nowy Jork wprowadza surową ustawę o kontroli broni palnej

-

Andrew Cuomo gubernator stanu Nowy Jork podpisał we wtorek najsurowszą jak dotąd w USA ustawę o kontroli broni palnej, która ma zapobiegać masowym zabójstwom z jej użyciem. „Ta ustawa jest zgodna ze zdrowym rozsądkiem” – powiedział gubernator.

Stan Nowy Jork wprowadził najsurowszą jak dotąd w USA ustawę o kontroli broni palnej

Ustawa, zatwierdzona zdecydowaną większością głosów przez obie izby stanowego parlamentu zaostrza m.in. restrykcje na posiadanie tzw. broni szturmowej (typu wojskowego), do której zalicza się m.in. popularny karabin AK-47 (Kałasznikowa) – informuje PAP.

REKLAMA

Nowojorska ustawa rozszerza definicję tej broni tak, że zakazem jej posiadania objęte będą teraz np. także pistolety półautomatyczne i strzelby półautomatyczne z odłączanymi magazynkami. Poprzednio za broń wojskową uznawano tylko pistolety i karabiny maszynowe (strzelające seriami).

Ustawa zobowiązuje też lekarzy-psychiatrów do informowania organów administracji państwowej, jeśli ich pacjenci budzą w ich mniemaniu podejrzenia, że mogą być niebezpieczni dla otoczenia. W takim wypadku władze będą mogły konfiskować bron należącą do tych osób.

Prezydent Obama zapowiedział, że część proponowanych przepisów dotyczących zapobiegania przemocy poprzez restrykcje na broń palną może wprowadzić na mocy dekretu prezydenckiego bez oglądania się na Kongres, gdzie mogą być blokowane przez Republikanów. Wywołało to protesty konserwatystów i potężnego lobby zwolenników broni palnej. Oskarżają oni Obamę, że uzurpuje sobie władzę „monarszą”.

ZOBACZ WIDEO TV CNN:

4 KOMENTARZE

 1. Ten zapis nie jest wcale taki głupi:

  Ustawa zobowiązuje też lekarzy-psychiatrów do informowania organów administracji państwowej, jeśli ich pacjenci budzą w ich mniemaniu podejrzenia, że mogą być niebezpieczni dla otoczenia. W
  takim wypadku władze będą mogły konfiskować bron należącą do tych osób.

  • z calym szacunkiem eldorado ale co za formulka ” w ich mniemaniu” . jesli mialoby to byc powaznie brzmiaca ustawa, byloby ze lekarz ma obowiazek wpisanai do bazy danych kazdego pacjenta u ktorego zdiagnozowano jedna z chorob i tutaj lista. teraz to jest taka sciereczka w ktora w przyszlosci jakby nie daj boziu cos sie wydarzylo kazdy moze raczki sobie wytrzec: gov gdyz pokaze palcem na lekarza, a lekarz pokaze palcem na zapis ” w ich mniemaniu” w sadzie nie ma adwokata ktory udowodni przed jakakolwiek lawa przysieglych mniemanie czyjejs osoby. jednak ustawodawaca – tutaj biden specjalnie zrobil taki wlasnie zapis zeby nie wywolac burzy w srodowisku lekarskim czyl tak jak twierdzielm celem tej ustawy sa punkciki wyborcze a nie jakas wielka troska o obywateli. jezeli znajdzie sie ktos, kto zaproponuje ustawe likwidujaca obecny arsenal broni wsrod obywateli czyli ok 18 milionow sztuk, dostanie nobla, pozniej dopiero bedzie cxzas na robienbie ustaw tego typu z ktora teraz wyskakuja. przeciez jezeli chodzi o bron polautomatyczna etc po kiego diabla robic jakies wielkie przepisy i bic piane na caly kraj- wystarczy wprowadzic calkowity zakaz sprzedazy takiej broni i po zabawie. wojskoi policja i sluzby specjalne wiedzialyby gdzie skladac zamowienia, obecni posiadacze takiej broni mieliby np 6 miesiecy na jej zdanie , po tym terminie szeryf zapukalby do drzwi a jesli to by nie dalo efektu wtedy bylby tzw warrant na takiego delikwenta i byc moze po kilku latach ten kraj troche bylby oczyszczony z takiej broni ale ta szopka co teraz biden robi to zart. moze wiec wprowadzmy przepis ze od jutra , kazdy dostajacy prawo jazdy nie moze jezdzic po wypiciu alkoholu lub ujarania sie trawa , wszyscy ktorzy obecnie posiadaja juz prawo jazdy moga sobie gulnac co-nieco i strzelic malego bucha w czasie jazdy.

  • Wiesz, ja mam tylko nadzieję, że stwierdzenie „mniemaniu podejrzenia” jest wynikiem niefortunnego tłumaczenia z angielskiego na nasze i mam nadzieję, że będzie się to odbywać w oparciu o sztukę lekarską, testy i listę chorób które kwalifikują delikwenta do odebrania mu prawa do posiadania broni. Bardziej skłaniam się ku temu że powinno iść w tym kierunku ale jak cudaki się za to zabiorą, okazać się może, że każdy kto jedzie na prozacu jest kandydatem do żółtych papierów.
   Oczywiście to co napisałeś ma jak najbardziej sens i nie zamierzam tego negować.

REKLAMA

2096878012 views

REKLAMA

REKLAMA

2096878245 views

REKLAMA

REKLAMA

2098674636 views

REKLAMA

2096878389 views

REKLAMA

2096878490 views

REKLAMA

2096878601 views