REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Stan Michigan unieważnia archaiczne przepisy prawne

Stan Michigan unieważnia archaiczne przepisy prawne

-

Kapitol w Lansing, stolicy stanu Michigan fot.Ewa Malcher
Kapitol w Lansing, stolicy stanu Michigan fot.Ewa Malcher

Amerykański stan Michigan rozpoczął we wtorek procedurę unieważnienia archaicznych przepisów kodeksu karnego. Tym, którzy używają niecenzuralnego słownictwa w obecności dzieci i kobiet albo fałszują śpiewając hymn USA, nie będzie już grozić kara więzienia.

REKLAMA

O zmianach mających na celu modernizację stanowego systemu prawnego poinformował gubernator Michigan, Rick Snyder.

W specjalnym oświadczeniu gubernator podziękował prawnikom, którzy dokonali gruntownego przeglądu przepisów w reakcji na jego wcześniejszy apel o “zmniejszenie zakresu kryminalizacji życia publicznego”.

Zaznaczył, że podpisał już siedem projektów ustaw unieważniających przepisy określające odpowiedzialność karną m.in. za złamanie zakazu skoków nad krzewami jeżyn czy pojedynkowania się za odmowę współpracy przy gaszeniu leśnych pożarów.

Specyficzne prawo stanu Michigan, które do wtorku zabraniało przeklinania w obecności kobiet i dzieci, stało się przyczyną skazania w 1998 roku informatyka z Detroit, który użył 75 razy angielskiego słowa na f… w obecności pięcioletniego chłopca oraz dwuletniej dziewczynki. Dzieci były przypadkowymi świadkami wywrócenia się kajaku, którym sprawca przemierzał rzekę Rifle na północy stanu Michigan.

Sąd Apelacyjny unieważnił ten wyrok w 2002 roku ze względu na zbyt ogólnikowe i nieprecyzyjne sformułowania przepisu. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks