REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sprawdź, czy wylosowałeś zieloną kartę!

Sprawdź, czy wylosowałeś zieloną kartę!

-

US-Green-Card

Jeśli ty lub twoi bliscy w Polsce brali udział w loterii wizowej DV-2018, numery potwierdzające zgłoszenie uczestnictwa w dłoń! Od dzisiaj dokładnie od południa (w Polsce od godz. 19) można sprawdzać, czy zostałeś szczęśliwym posiadaczem zielonej karty.

REKLAMA

Podobnie jak w minionych latach, sprawdzenie statusu uczestnika na stronie internetowej jest jedynym sposobem uzyskania informacji o rezultatach loterii. Departament Stanu nie wysyła listów z zawiadomieniem ani powiadomień drogą e-mailową.

Co więc należy zrobić? Wszystkie osoby, które wysłały zgłoszenie do loterii wizowej DV-2018, muszą odwiedzić stronę dvlottery.state.gov. Pod hasłem Sprawdzenie Statusu Uczestnika (Entrant Status Check) należy wpisać numer potwierdzający uczestnictwo otrzymany podczas rejestracji zgłoszenia oraz dane osobowe. Osoby, które zostały wylosowane, będą przekierowywane do stron, na których znajdą dalsze instrukcje i informacje dotyczące opłat związanych z emigracją do Stanów Zjednoczonych.

Sprawdzenie statusu uczestnika loterii DV-2018 jest możliwe od 2 maja 2017 do 30 września 2018 r. Wizy będą przyznawane począwszy od 1 października 2017 r. Przypominamy, że jeszcze do 30 września 2017 r. można sprawdzać wyniki poprzedniej edycji loterii wizowej DV-2017.

Na listę krajów mogących brać udział w loterii Polska wróciła w roku budżetowym 2013. W związku z dużą liczbą Polaków emigrujących do USA, w poprzednich latach Polska była wykluczona z loterii przez Departament Bezpieczeństwa Kraju (DHS).

W roku 2015 tylko 961 Polaków wylosowało prawo ubiegania się o zieloną kartę. W programie DV-2016 los uśmiechnął się tylko do 629 rodaków na ogólną liczbę 12 milionów uczestników na całym świecie.

Spośród poprawnych zgłoszeń komputer wylosował uczestników zgodnie z zasadami dostępności wiz dla każdego regionu oraz kraju. Do wylosowania było 50 tys. wiz uprawniających do stałego pobytu i podjęcia pracy w Stanach Zjednoczonych. Do udziału w loterii wizowej każdego roku zgłaszają się miliony obcokrajowców.

Zgłoszenia do następnej edycji loterii DV-2019 będą przyjmowane najprawdopodobniej w październiku 2017.

(jm, tz)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA