REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSprawcy przez ponad rok znęcali się nad kobietą i jej córką

Sprawcy przez ponad rok znęcali się nad kobietą i jej córką

-

Upośledzona umysłowo kobieta i jej kilkuletnia córka były przez ponad rok głodzone, straszone, bite i zmuszane do pracy przez troje podejrzanych w stanie Ohio, na północnym wschodzie USA – podały we wtorek amerykańskie władze. Podejrzanych zatrzymano.

Jordie L. Callahan, Daniel J. Brown i Jessica L. Hunt fot. FBI
Jordie L. Callahan, Daniel J. Brown i Jessica L. Hunt fot. FBI

REKLAMA

Domniemani sprawcy – 26-letni Jordie Callahan, 33-letni Daniel Brown oraz 31-letnia Jessica Hunt – usłyszeli zarzuty zmuszania do pracy. Nie przyznają się do winy; nie ustalono, jakimi motywami się kierowali.

W maju 2011 roku 27-letnia wówczas kobieta i jej kilkuletnia córka zamieszkały z podejrzanymi w dobrej dzielnicy miasta Ashland, ok. 100 km na południe od Cleveland.

Przez ponad rok “były przetrzymywane w nieludzkich warunkach” – ocenił śledczy FBI Eric Smith. Prokurator Steve Dettelbach powiedział, że sprawcy traktowali swoje ofiary “z niewyobrażalnym okrucieństwem i próbowali pozbawić je ludzkiej godności”. Matka i córka spały na betonowej podłodze, często odmawiano im jedzenia i zabraniano korzystania z toalety. Kobieta była zmuszana do wykonywania prac w domu i ogrodzie, robienia zakupów oraz do karmienia należących do sprawców niebezpiecznych zwierząt.

Sprawcy wyczyścili jej konto i zabierali jej państwowe zasiłki. Kilkakrotnie ranili ją i wysyłali na pogotowie, a potem zabierali przepisane jej leki przeciwbólowe.

Aby wymóc na niej posłuszeństwo, sprawcy szczuli kobietę i dziewczynkę agresywnymi psami oraz niebezpiecznymi wężami, np. pytonem. Zmuszali kobietę także do bicia dziecka przed kamerą i grozili, że przekażą nagranie policji, jeśli spróbuje szukać pomocy.

Amerykańskie władze zainteresowały się losem kobiety przez przypadek w październiku 2012 roku, gdy została przyłapana na próbie kradzieży batonika w sklepie. Poprosiła wówczas policjantów o aresztowanie jej, skarżąc się, że osoby z którymi mieszkała, są dla niej “niemiłe”. Zaintrygowani funkcjonariusze zbadali sprawę i uwolnili matkę i córkę, a troje podejrzanych zatrzymano.

(PAP)

REKLAMA

2128784284 views

REKLAMA

REKLAMA

2128784300 views

REKLAMA

REKLAMA

2130580620 views

REKLAMA

2128784310 views

REKLAMA

2128784314 views

REKLAMA

2128784318 views