REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sophia i Ethan najpopularniejszymi imionami dla dzieci w Nowym Jorku

Sophia i Ethan najpopularniejszymi imionami dla dzieci w Nowym Jorku

-

Nowy Jork fot.Unsplash/EPA
Nowy Jork fot.Unsplash/EPA

Trzeci rok z rzędu najpopularniejszym imieniem wybieranym przez rodziców dla dziewczynek w Nowym Jorku była Sophia. Wśrod chłopców najwięcej było Ethanów – podała w środę agencja AP.

REKLAMA

W roku 2014 na świat przyszło w Nowym Jorku 586 Sophii. Imię Sofia, pisane przez “F”, uplasowało się na dziewiątym miejscu wśród imion żeńskich.

Ethan był najpopularniejszym imieniem dla chłopców – takie imię nadano 740 nowo urodzonym obywatelom Nowego Jorku. W latach 2012-2013 imię to było drugie w rankingu.

W sumie w 2014 roku na świat przyszło w Nowym Jorku 122 084 dzieci. Pięć najpopularniejszych imion żeńskich to kolejno: Sophia, Isabella, Olivia, Mia oraz Emma. Imiona najczęściej nadawane chłopcom to: Ethan, Jacob, Liam, Jayden oraz Noah. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks