REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Sondaż: przewaga Clinton nad Trumpem zmalała do 5 pkt. proc.

Sondaż: przewaga Clinton nad Trumpem zmalała do 5 pkt. proc.

-

Przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem wśród wyborców, którzy prawdopodobnie wezmą udział w amerykańskich wyborach prezydenckich 8 listopada, zmalała do 5 punktów procentowych – wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos.

We wtorkowym sondażu Reuters/Ipsos kandydatka Demokratów prowadziła 12 punktami procentowymi, co było jej najlepszym dotąd wynikiem.

REKLAMA

Obecnie 41 proc. prawdopodobnych wyborców poparło Clinton, a 36 proc. – Trumpa. Ok. 23 proc. ankietowanych wybrało innego kandydata, zadeklarowało, że nie będą głosować, albo odmówiło udziału w ankiecie.

Reuters odnotowuje, że w mijającym tygodniu Trump atakował kandydatkę Demokratów, zarzucając jej, że dotacje dla fundacji charytatywnej jej rodziny miały wpływ na działania Clinton, kiedy była ona sekretarzem stanu USA (2009-2013). Clinton zaprzecza. Ponownie pojawiły się też pytania dotyczące wykorzystywanie przez Clinton prywatnego serwera mailowego w czasie, kiedy była szefową dyplomacji.

Clinton i Trump zabiegali też o względy Afroamerykanów i innych mniejszości. Reuters odnotowuje, że Trump dał do zrozumienia, iż mógłby złagodzić swe sztywne dotąd stanowisko w kwestii imigracji.(PAP)

Zdj. Hillary Clinton fot.Jim Lo Scalzo/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks